"Paczka dla Rodaka". Pomagamy Polakom na Wileńszczyźnie

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 11:26
Wielkanoc za pasem, ale jest jeszcze czas, by przyczynić się do tego, że te święta będą dla kogoś wyjątkowe. Łukasz Szełemej z Fundacji Polskich Wartości zachęcał do udziału w akcji "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach".
Audio
  • "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach" (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: racorn/shutterstock.com/cc

Fundacja pomaga Polakom, którzy mieszkają na Wileńszczyźnie. - Pierwsza nasza paczka powstała bardzo spontanicznie. To była paczka za kilkaset złotych dla pani, która na pielgrzymce częstowała pielgrzymów marchewkami i małymi kanapkami, czyli właściwie wszystkim, co miała w domu. Od tej pierwszej paczki wszystko się zaczęło - mówi Łukasz Szełemej. 

W tym roku fundacja pomaga już po raz piaty. Łączna wartość przekazanych darów to około pół miliona złotych. - W edycji wielkanocnej przygotowujemy ponad 320 paczek. Z roku na rok zawozimy ich coraz więcej, ponieważ dostajemy sygnały z polskich szkół, z którymi współpracujemy, o kolejnych potrzebujących Polakach. Z roku na rok tych paczek robimy coraz więcej – podkreśla gość Jedynki.  

Ale nie tylko prezenty maja tu znaczenie. Sam kontakt i rozmowa z rodakami są bardzo ważne. To niematerialna, ale wielka wartość. - Moim zdaniem to jest w tej paczce najważniejsze. To taki punkt wyjścia do kontaktu - dodał.

Jak wesprzeć akcję "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach". Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: Łukasz Szełemej (Fundacja Polskich Wartości ze Szczecina)

Data emisji: 19.03.2018

Godzina emisji: 10.22

abi/kh

Czytaj także

Starość to stan umysłu a nie ciała

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 14:48
Seniorzy nie nadążą za młodymi, już kiedyś byli młodzi, ale wiek to nie tylko przeżyte lata. To także samopoczucie. Tak jak 65-latek może czuć się młodo, a 35-latek już staro. Każdy więc ma tyle lat, na ile się czuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyobrażasz sobie dzień bez korzystania ze smartfona?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 10:47
W czasach, gdy telefon służył jedynie do dzwonienia, odbieraliśmy, dyskutowaliśmy, kończyliśmy rozmowę i był święty spokój. Współczesny smartfon ma tyle funkcji, że coraz trudniej nam go odłożyć. Czy potrafilibyśmy się z nim rozstać choć na jeden dzień?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy rodzice się rozwodzą...

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 14:40
Z roku na rok rośnie liczba rozwodów w Polsce. Choć wydaje się, że rozpad małżeństwa to sprawa wyłącznie rozstających się partnerów, to jednak najbardziej przeżywają go dzieci. 
rozwiń zwiń