Zima nadal zbiera śmiertelne żniwo

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 13:29
Trzy osoby zmarły minionej doby z powodu wychłodzenia organizmu - podało w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 listopada z powodu wychodzenia zmarło w Polsce 78 osób.
Audio
  • Zima nadal zbiera śmiertelne żniwo (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

RCB poinformowało także, że w niedzielę w wyniku zatrucia tlenkiem węgla śmierć poniosły dwie osoby, natomiast od 1 października tlenkiem węgla zatruło się 65 osób.

Niepokojącymi objawami, świadczącymi o ulatniającym się czadzie, mogą być nudności, senność i bóle głowy. - Od lat namawiamy aby wyposażać nasze domy w czujki tlenku węgla - mówi st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej. 

Niestety w ciągu ostatnich kilku dni, kiedy ponownie zaczęła spadać temperatura, zaczęła jednocześnie wzrastać liczba pożarów. - Najczęściej o tej porze roku do pożarów dochodzi wskutek niewłaściwej eksploatacji lub wad urządzeń grzewczych elektrycznych i gazowych - mówi gość Jedynki.

St. bryg. Paweł Frątczak mówił także o tym, jak groźne jest wypalanie trwa na wiosnę. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: st. bryg. Paweł Frątczak (rzecznik Państwowej Straży Pożarnej)

Data emisji: 19.03.2018

Godzina emisji: 11.19

kh

Czytaj także

"Nigdy nie możemy mówić o bezpiecznym lodzie"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 11:16
Trwają ferie zimowe. To właśnie w tym czasie najczęściej dochodzi do wypadków na zamarzniętych rzekach, jeziorach i stawach. O zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci i młodzież bawiące się w pobliżu zbiorników wodnych apelują strażacy.
rozwiń zwiń