X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zima nadal zbiera śmiertelne żniwo

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 13:29
Trzy osoby zmarły minionej doby z powodu wychłodzenia organizmu - podało w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 listopada z powodu wychodzenia zmarło w Polsce 78 osób.
Audio
  • Zima nadal zbiera śmiertelne żniwo (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

RCB poinformowało także, że w niedzielę w wyniku zatrucia tlenkiem węgla śmierć poniosły dwie osoby, natomiast od 1 października tlenkiem węgla zatruło się 65 osób.

Niepokojącymi objawami, świadczącymi o ulatniającym się czadzie, mogą być nudności, senność i bóle głowy. - Od lat namawiamy aby wyposażać nasze domy w czujki tlenku węgla - mówi st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej. 

Niestety w ciągu ostatnich kilku dni, kiedy ponownie zaczęła spadać temperatura, zaczęła jednocześnie wzrastać liczba pożarów. - Najczęściej o tej porze roku do pożarów dochodzi wskutek niewłaściwej eksploatacji lub wad urządzeń grzewczych elektrycznych i gazowych - mówi gość Jedynki.

St. bryg. Paweł Frątczak mówił także o tym, jak groźne jest wypalanie trwa na wiosnę. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: st. bryg. Paweł Frątczak (rzecznik Państwowej Straży Pożarnej)

Data emisji: 19.03.2018

Godzina emisji: 11.19

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nigdy nie możemy mówić o bezpiecznym lodzie"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 11:16
Trwają ferie zimowe. To właśnie w tym czasie najczęściej dochodzi do wypadków na zamarzniętych rzekach, jeziorach i stawach. O zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci i młodzież bawiące się w pobliżu zbiorników wodnych apelują strażacy.
rozwiń zwiń