Remont w jeden dzień, czyli odświeżamy mieszkanie na wiosnę

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 14:07
Śnieg topnieje, bociany wracają, a termometr za oknem wskazuje coraz wyższe temperatury. Wiosna niewątpliwie nadeszła i to nie tylko w kalendarzu. Można ją wpuścić do domu otwierając okna. Ale czy tylko? Dorota Jaworska, redaktor naczelna magazynu "Moje mieszkanie" proponuje drobne zmiany, które odświeżą wnętrze mieszkania po zimie i poprawią nasze samopoczucie.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Oleksandr Berezko

Szybkie i bezbolesne odświeżenie mieszkania jest możliwe nawet w jeden dzień. - Najtaniej i najszybciej jest pobawić się w malowanie farbami. W tej chwili farby są naprawdę doskonałe do malowania ścian, mebli, stolarki drzwiowej i okiennej. Jeśli ściany nie są zbyt brudne, wystarczy pomalować jedną warstwą. Jest wiele farb szybko schnących, dzięki którym w ciągu jednego dnia możemy odświeżyć całe mieszkanie - mówiła Dorota Jaworska.

A po malowaniu ścian warto pomyśleć o nowych dodatkach, które budują styl naszego domu i nadają mu charakteru. - Wiosną powinny to być elementy lekkie i jaśniejsze. Zamieńmy grube ciężkie zasłony na półprzezroczyste lub zupełnie się ich pozbądźmy. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na zmianę dywanu, po prostu go zwińmy i zostawmy odsłoniętą podłogę - dodała.  

Które farby najlepiej się sprawdzają przy szybkich remontach? Jak dobrać kolor do oświetlenia pokoju? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Dorota Jaworska (redaktor naczelna magazynu "Moje mieszkanie")

Data emisji: 22.03.2018

Godzina emisji: 10.20

abi/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

60. urodziny "Podwieczorku przy mikrofonie"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 15:02
Audycja z udziałem publiczności była nadawana z hotelu Bristol. W latach 1936-1939 zyskała ogromną popularność. Na stałe "Podwieczorek przy mikrofonie" zagościł na antenie dopiero w 1958 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy lubią czynić dobro

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 11:39
Z badania "Podejście Polaków do czynienia dobra" wynika, że do czynienia dobra mamy bardzo różne podejścia. Zgadzamy się co do tego, że czynienie dobra jest bardzo potrzebne i jest dla nas bardzo ważne, ale prawda jest taka, że lubimy o tym mówić. Nie dlatego, że lubimy się chwalić, tylko z powodu presji społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bociany wracają do Polski. Zima też

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 14:13
Bociany i inne ptaki, które zimę spędzają w ciepłych krajach, właśnie do nas wracają. Tymczasem, jak informują synoptycy, od piątku do niedzieli w Polsce spadnie nawet 50 centymetrów śniegu. Utrudnienia w postaci mrozu i opadów śniegu mają utrzymać się do 21 marca.
rozwiń zwiń