X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Kukuła: oddałem każdy oddech Teatrowi Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 15:50
To ten człowiek odpowiada za nieodzowny punkt weekendowej ramówki Jedynki, czyli słuchowiska. Janusz Kukuła - reżyser i dyrektor Teatru Polskiego Radia - zdradził kulisy swojej pracy.
Audio
  • Janusz Kukuła o swojej pracy w Teatrze Polskiego Radia, o sztuce i o życiu (Cztery pory roku/Jedynka)
Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia
Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Bohater rozmowy od dziecka otoczony był książkami. Jak przekonuje, na wybór jego życiowej drogi największy wpływ mieli jego trzej przyjaciele: Lord Jim, książę Myszkin i Krzysztof Gosztyła. - Lord Jim nauczył mnie, żeby nigdy nie uciekać, książę Myszkin - żeby nigdy nie płakać, a Krzysztof Gosztyła - żeby zawsze robić wszystko z wiarą, że ma to sens - przekonuje Janusz Kukuła. - Ostatecznie historia tak się potoczyła, że jestem w tym miejscu, które kocham nad życie. Właściwie oddałem każdy oddech Teatrowi Polskiego Radia - podkreśla.

Progi tej instytucji Janusz Kukuła przekroczył prawie 40 lat temu. - Kiedy wszedłem do gabinetu ówczesnego dyrektora Juliusza Owidzkiego, przy stoliku siedzieli Jerzy Krzysztoń, genialny pisarz, Gustaw Holoubek, genialny aktor i Zbigniew Kopalko, genialny reżyser. Pan Owidzki zapytał mnie o opinię o słuchowisku "Smakosz" i... zaschło mi w gardle, nie byłem w stanie nic powiedzieć - wspomina.

Jak Janusz Kukuła wybrnął z tej sytuacji? Za co kocha artystów? Dlaczego uczy się "dotykania, patrzenia i zapamiętywania"? O tym w nagraniu.

27 marca jest Międzynarodowym Dniem Teatru.

***

Tytuł audycji: "Już taki jestem" w paśmie "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Janusz Kukuła (reżyser i dyrektor Teatru Polskiego Radia)

Data: 27.03.2018

Godzina emisji: 9.44, 10.46, 11.41

mg/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Kukuła o kryminalnej przyszłości Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 16:25
- Kryminał to niezwykle popularny gatunek, dlatego postanowiliśmy przenieść go na scenę - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Polskiego Radia. Widzieć oczyma duszy

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 12:00
- Każdego roku pracuje z nami ok. dwóch tysięcy aktorów, w tym sensie jest to największy teatr w Polsce, a może i w Europie. Minęło 90 lat istnienia Polskiego Radia i radiowego teatru, a aktorzy wciąż chętnie do nas przychodzą - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Konopnicka. Autobiografia

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 18:00
Zapraszamy na słuchowisko zrealizowane na podstawie wierszy i listów do przyjaciół Marii Konopnickiej, które układają się w poetycki portret pisarki i poetki. 
rozwiń zwiń