X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Muzyka Łączy Pokolenia". Gimnazjaliści grają dla seniorów

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 14:36
Gośćmi audycji "Cztery pory roku" byli młodzi ludzie - gimnazjaliści - którzy w ramach stworzonego przez siebie szkolnego projektu odwiedzają seniorów w domach opieki. Swój projekt nazwali "Muzyka Łączy Pokolenia". 
Audio
  • "Muzyka Łączy Pokolenia". Gimnazjaliści grają dla seniorów (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

- Chcieliśmy aby projekt połączył nasze zainteresowania z czymś pożytecznym. Zaczęliśmy od tego, że wszyscy mamy na co dzień kontakt z muzyką. Gramy na rożnych instrumentach i jest to nasza wielka pasja - mówią członkowie zespołu "Obsesja".

Wszystko zaczęło się w listopadzie ubiegłego roku, kiedy gimnazjaliści odwiedzili pierwszy z domów opieki dla seniorów – dom "Sekwoja" w okolicach Warszawy.  - Wybraliśmy osoby starsze ponieważ uważamy, że one wyciągają najwięcej z naszych koncertów. Rzadko przychodzą osoby, które grają dla nich muzykę, a czasami jest ona ważniejsza od leków - mówią goście Jedynki. - Projekt dał nam dużo radości - dodają. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

Finałem całego przedsięwzięcia będzie koncert charytatywny w warszawskiej Stodole 21 kwietnia, w którym wezmą udział muzycy z popularnych zespołów w latach 60., 70. czy 80. jak choćby Ryszard Poznakowski, Kuba Sienkiewicz czy Tomek Lipiński. Pieniądze z koncertu zostaną przekazane na spełnienie marzeń samotnych osób starszych.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Goście: Ludwika Ludew, Jakub Borkowski, Franciszek Piotrowski, Wiktor Sygnowski (członkowie zespołu muzycznego)

Data emisji: 28.03.2018

Godzina emisji: 9.22

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Starość to stan umysłu a nie ciała

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 14:48
Seniorzy nie nadążą za młodymi, już kiedyś byli młodzi, ale wiek to nie tylko przeżyte lata. To także samopoczucie. Tak jak 65-latek może czuć się młodo, a 35-latek już staro. Każdy więc ma tyle lat, na ile się czuje.
rozwiń zwiń