X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie kalwarie

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 12:16
- W pewnym momencie Jerozolima nie była już w rękach katolików i nie można było tam pielgrzymować, a skoro Jerozolimy nie było , to trzeba było ją stworzyć. Tak powstały pierwsze kalwarie - mówi w "Czterech porach roku" podróżnik i fotograf Krzysztof Kobus.  
Audio
Wielki Czwartek w Kalwarii Zebrzydowskiej, 2017 r.
Wielki Czwartek w Kalwarii Zebrzydowskiej, 2017 r.Foto: Shutterstock/praszkiewicz

11 polskich kalwarii - z najbardziej znaną Kalwarią Zebrzydowską na czele, harmonijnie wtapia się w polski pejzaż należąc do najciekawszych miejsc sakralnych w naszym kraju. 

Kalwaria Zebrzydowska, Pacławska i Wejherowska – to tylko niektóre polskie Golgoty do których każdego roku pielgrzymują tysiące wiernych. Każdego roku w Wielkim Poście wierni wybierają się na kalwarię by tam przeżywać mękę i śmierć Pana Jezusa. 

- Kiedy ludzie przybywają do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby wziąć udział w Misterium Męki Pańskiej na chwilę możemy odczuć te emocje, jakie mogły towarzyszyć ludziom podczas Wielkiego Tygodnia - mówi podróżniczka i fotograf Anna Olej-Kobus. - Jest to jedyna kalwaria na świecie wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO -  dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Anną Olej-Kobus oraz Krzysztofem Kobusem (podróżnicy)

Data emisji: 30.03.2018

Godziny emisji: 9.20

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kalwaria po latach" – reportaż Wojciecha Markiewicza

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 14:00
Jacek Stwora, poeta, dziennikarz Krakowskiej Rozgłośni Radiowej, w latach 60. ubiegłego wieku zasłynął między innymi jako laureat prestiżowej nagrody PRIX Italia.
rozwiń zwiń