Nie samą modlitwą księża żyją

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 14:18
Dzień Kapłaństwa, który zawsze przypada w Wielki Czwartek, jest dobrą okazją do tego, by zapytać księży o to, jak spędzają wolny czas, jakie mają pasje i jak je wykorzystują w swojej misji ewangelizacyjnej.  
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Nicholas Billington/Shutterstock.com

Ksiądz Piotr Studnicki z Bazyliki św. Floriana w Krakowie jest cyklistą i miłośnikiem biegania. – Po Krakowie poruszam się rowerem. Nie ukrywam, że zainspirowałem się ojcem Mateuszem i kilka razy zdarzyło mi się jeździć w sutannie. Ale za każdym razem sutanna wkręcała się w szprychy, raz nawet ją rozerwałem, więc najczęściej jeżdżę pod koloratką – powiedział z uśmiechem ks. Piotr Studnicki.

Z kolei ks. Adam Parszywka jest zapalonym motocyklistą. – Motocykl stał się moją pasją ze względów duszpasterskich. Z okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zgłosiła się do mnie grupa motocyklistów, która chciała towarzyszyć Ojcu Świętemu. Wiedziałem, że nie ma takiej możliwości, więc zorganizowałem pierwszą wycieczkę motocyklową do Rzymu. Wcześniej jeździłem bardzo mało – wspomina ks. Adam Parszywka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.    

***

Tytuł audycji: Czterech pór roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: ks. Piotr Studnicki (miłośnik biegania i jazdy na rowerze) i ks. Adam Parszywka (motocyklista)

Data emisji: 29.03.2018

Godzina emisji: 9.17

abi/mg

Czytaj także

"Teraz komiks!" w Krakowie. Bezrobotny Froncek, Koziołek Matołek i pies Filuś

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 15:23
Po raz pierwszy w historii Muzeum Narodowe w Krakowie zorganizowało wystawę prezentującą oryginalne prace, wydawnictwa i przedmioty z lat 1871-2017, związane z komiksem w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamiast wyrzucać - oddaj do naprawy!

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 16:59
Coraz częściej kiedy zepsuje nam się sprzęt domowy lub zniszczy ubranie, ze względu na brak czasu i umiejętności, wyrzucamy uszkodzony przedmiot i kupujemy nowy zamiast oddać go do naprawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsumencie, fotografuj i porównuj ceny, masz prawo!

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 17:00
W wielu sklepach obowiązuje zakaz robienia zdjęć produktów i ich cen. - Jeżeli przedsiębiorca utrudnia konsumentowi dostęp do informacji, może go to kosztować do 10 proc. obrotu - przypomina Małgorzata Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta - czas radości i przebaczenia?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 12:52
- Dlaczego, skoro nie potrafimy nawiązać z kimś ciepłych i bliskich relacji na co dzień, akurat w święta miałoby się to zmienić? - mówi w "Czterech porach roku" psycholog Dorota Piotrowska. 
rozwiń zwiń