X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Parabanki - jak nie dać się oszukać?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 12:10
- Zawsze, gdy chcemy pożyczyć pieniądze, a nie możemy uzyskać kredytu bankowego, to dwa razy się zastanówmy, czy te pieniądze są nam na pewno potrzebne - powiedział w radiowej Jedynce ekspert rynku finansowego Jarosław Sadowski.
Audio
  • Parabanki - jak nie dać się oszukać? (Cztery pory roku/Jedynka)
Według BIK-u, w maju 2019 r. banki i SKOK-i udzieliły kredytów konsumpcyjnych na kwotę 7,786 mld zł, a mieszkaniowych na 5,877 mld zł.
Według BIK-u, w maju 2019 r. banki i SKOK-i udzieliły kredytów konsumpcyjnych na kwotę 7,786 mld zł, a mieszkaniowych na 5,877 mld zł.Foto: fotogut/shutterstock.com

Jak odróżnić instytucję finansową godną zaufania od tej, przez którą możemy zostać oszukani? Jarosław Sadowski podkreślił w audycji "Cztery pory roku", że przed dokonaniem jakiejkolwiek czynności w określonej firmie należy upewnić się, że działa ona legalnie.

- Dobrze jest sprawdzić listę ostrzeżeń publicznych na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Wszystkie firmy, co do których KNF ma zastrzeżenia są na nią wpisywane. Funkcjonuje też lista firm i instytucji, które nadzoruje Komisja. Jeśli danego podmiotu nie ma na pierwszej liście, a na drugiej jest - możemy być spokojniejsi - powiedział gość Jedynki.

Ekspert jednocześnie wskazał, że firmy pożyczkowe nie są nadzorowane, więc "zawsze musimy zachować ostrożność". - Przede wszystkim należy dokładnie przeczytać umowę, szczególnie te paragrafy, które mówią o kosztach - zaznaczył. - Bardzo ważna rada: jeśli zdarzy się tak, że czegoś nie rozumiemy - nie podpisujmy - dodał.

Kiedy powinna się nam zapalić lampka ostrzegawcza? Czego nie wolno robić parabankom? Czy można z umowy z parabankiem się "wyplątać"? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Jarosław Sadowski (ekspert rynku finansowego, Expander)

Data emisji: 5.04.2018

Godzina emisji: 9.21

kk/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na co uważać w kontaktach z instytucjami finansowymi

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 18:58
Dzień Konsumenta ustanowił prezydent USA John Kennedy 35 lat temu. Od tego czasu przybyło i konsumentów, i problemów, z jakimi muszą się zmierzyć. W Jedynce mówimy jak je przezwyciężać w kontaktach z bankami i instytucjami finansowymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak uniknąć pułapki kredytowej

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 15:47
Za chwilę Święta Wielkanocne, więc być może są tacy, którzy postanowili się zapożyczyć, by je godnie spędzić.
rozwiń zwiń