X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Korytarz, który może uratować życie

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 14:48
W krajach bardziej ucywilizowanych motoryzacyjnie to norma, u nas nikt nawet o tym nie myśli. Chodzi o ułatwienie służbom dojazdu do ofiar wypadków, głównie drogowych.
Audio
  • Korytarz drogowy, który może uratować życie (Cztery pory roku/Jedynka)
Korek na autostradzie, zdjęcie ilustracyjne
Korek na autostradzie, zdjęcie ilustracyjne Foto: pasja1000/pixabay

Zasada jest bardzo prosta - w przypadku korka spowodowanego wypadkiem kierowcy na lewym pasie zjeżdżają do lewej krawędzi, a kierowcy na pozostałych pasach, bez względu na liczbę tych pasów, zjeżdżają do prawej krawędzi. W ten sposób tworzy się wolna przestrzeń, którą służby sprawnie mogą dojechać na miejsce wypadku, a nie muszą slalomem lawirować między stojącymi pojazdami.

Akcję "Korytarz życia - włącz myślenie" zainicjowali strażacy ochotnicy z Ujazdu Górnego na Dolnym Śląsku, którzy często interweniują na autostradzie A4. - Ta nasza akcja będzie dążyła do tego, żebyśmy podpisali petycję o wpisaniu obowiązku tworzenia takiego korytarza do Kodeksu Drogowego - wyjaśnia Wojciech Sukta z tamtejszej OSP. W Niemczech jest prawny obowiązek utworzenia takiego korytarza, a jeśli ktoś się nie podporządkuje to grozi mu wysoka kara.

A jak jest we Francji, w której kierowcy słyną z fantazji na drodze? Posłuchaj całego nagrania.

*** 

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: Wojciech Sukta (OSP Ujazd Górny), Marek Brzeziński (korespondent PR we Francji)

Data emisji: 12.04.2018

Godzina emisji: 10.21

ag/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaki ojciec taki syn. Młodzi ludzie jeżdżą tak jak ich rodzice?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 14:49
Brawura młodych ludzi, którzy bez wyobraźni wsiadają do nowo kupionego samochodu i czują się królami dróg. Czy to jedyny powód wypadków na polskich drogach? O to zapytaliśmy dra hab. Adama Tarnowskiego z Instytutu Transportu Samochodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fachowcy krytykują zmiany w "Ustawie o kierujących pojazdami". "Fatalnie napisane przepisy"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 19:12
Szkoły nauki jazdy przeżywają prawdziwe oblężenie. Jak w przysłowiu, kursanci walą drzwiami i oknami. Chcą zdążyć przed 4 czerwca, kiedy zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące wydawania praw jazdy nowym kierowcom. Przepisy krytykują specjaliści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W razie wypadku samochód sam wezwie pomoc

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 18:05
Od 1 kwietnia w nowo homologowanych samochodach, a więc w nowych typach pojazdów, jest stosowany obowiązkowy system eCall, który funkcjonuje w oparciu o infrastrukturę numeru 112. Jego celem jest zmniejszenie liczby ofiar w wypadkach drogowych przez jak najszybsze dotarcie z pomocą poszkodowanym.
rozwiń zwiń