X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

10 nowych Pomników Historii. Gdzie warto się wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 16:26
Prezydent wręczył rozporządzenia uznające 10 nowych obiektów zabytkowych za Pomniki Historii. Andrzej Duda przypomniał, że chciałby, żeby na 100-lecie odzyskania niepodległości na liście Pomników Historii znalazło się sto obiektów - obecnie jest ich 91. 
Audio
  • 10 nowych Pomników Historii. Gdzie warto się wybrać? (Cztery pory roku/Jedynka)
Ruiny zamku Krzyżtopór
Ruiny zamku KrzyżtopórFoto: Katarzyna Karaś/Polskie Radio

Na listę trafiły: Gdańsk - Twierdza Wisłoujście, Koszuty - zespół dworsko-parkowy, Krasiczyn - zespół zamkowo-parkowy, Kwidzyn - zespół katedralno-zamkowy, Lidzbark Warmiński - zamek biskupów warmińskich, Płock - Wzgórze Tumskie, Rogalin - zespół pałacowy z ogrodem i parkiem, Strzelno - zespół dawnego klasztoru Norbertanek, Święta Lipka - sanktuarium pielgrzymkowe i Ujazd - ruiny zamku Krzyżtopór.

- W tej chwili na liście Pomników Historii mamy już obiekty z całej Polski, każde województwo ma swoją reprezentację. Ta lista jest też bardzo różnorodna ze względu na charakter obiektów, tak, jak bardzo różnorodne jest w ogóle polskie dziedzictwo. Mamy na liście pomniki różnych wyznań, różnych kultur, obiekty o bardzo różnej funkcji i różnym charakterze - powiedział w audycji "Cztery pory roku" dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa Bartosz Skaldawski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Bartosz Skaldawski opowiedział o nowych Pomnikach Historii.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Bartosz Skaldawski (dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa)

Data emisji: 27.04.2018

Godzina emisji: 9.21

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szlakiem Architektury Drewnianej. Kierunek: Podkarpacie

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 14:29
Jak w każdy piątek turystycznie… Tym razem mówiliśmy o podkarpackim realnym i wirtualnym szlaku obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, czyli unikatowych kościołach i cerkwiach m.in. w Chotyńcu, Radrużu i Smolniku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie dziedzictwo niematerialne

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 12:14
Oprócz zabytków bardzo ważną częścią naszego dziedzictwa jest tradycja, żywe niematerialne przejawy naszej kultury, którą odziedziczyliśmy po naszych przodkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile lat ma najstarsze drzewo w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 14:00
- Wiek tego drzewa został oszacowany przed około 30 laty na podstawie próbki drewna pobranej z jego pnia - mówi w "Czterech porach roku" dr nauk leśnych Paweł Zarzyński. 
rozwiń zwiń