Ubezpieczenie turystyczne. Konieczność czy zbędny wydatek?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 13:49
Coraz więcej Polaków wyjeżdża na zagraniczne wakacje, ale nadal wielu z nich - nie biorąc pod uwagę czarnego scenariusza - dodatkową polisę na czas wyjazdu traktuje jako zbędny wydatek. Czy rzeczywiście tak jest? Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne?
Audio
  • Ubezpieczenie turystyczne. Konieczność czy zbędny wydatek? (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Sunny studio/shutterstock.com

- Nawet jeżeli kupujemy wycieczkę w pakiecie z ubezpieczeniem warto jest sprawdzić jego zakres - przestrzega w "Czterech porach roku" Marzena Bloch, właścicielka multiagencji ubezpieczeniowej i dodaje, że mają one przeważnie niskie sumy ubezpieczenia i bardzo mały zakres, więc nie w każdej sytuacji nas chronią. 

Gość Jedynki zwraca uwagę, że myśląc o wyjeździe zakładamy, że jeżeli coś złego się wydarzy, to na pewno nie nam. Tymczasem wydarzyć może się dosłownie wszystko...

- Wydając kilka tysięcy na wycieczkę, a czasami nawet więcej, kilkanaście złotych dziennie to naprawdę nie są duże pieniądze a zapewniają nam święty spokój i możliwość cieszenia się wakacjami bez żadnych ograniczeń - mówi Marzena Bloch. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Marzena Bloch (właścicielka multiagencji ubezpieczeniowej)

Data emisji: 7.05.2018

Godzina emisji: 9.23

kh/kk

Czytaj także

Wakacje "first minute". Czy warto już teraz wykupić wyjazd?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 11:52
- Dane, już od kilku lat, wskazują na tendencję wzrostową. W zeszłym roku 23 proc. Polaków, którzy wyjeżdżają na zorganizowane wakacje, skorzystało z ofert "first minute" - powiedział w radiowej Jedynce prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Majówka i wakacje za pasem. Gdzie będą odpoczywać Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 08:33
Polacy coraz chętniej podróżują. Tylko w ubiegłym roku na urlopowe wyjazdy zdecydowało się 17 milionów osób. Co więcej, Polacy chętnie odpoczywają nie tylko w wakacje, ale wykorzystują też święta i dni wolne. Tak jest na przykład w majówkę, która w tym roku jest wyjątkowo długa.
rozwiń zwiń