Światowy Dzień Czerwonego Krzyża. Pomagajmy, nie wrzucajmy śmieci do kontenerów PCK

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 11:51
8 maja, w rocznicę urodzin założyciela Czerwonego Krzyża - Henriego Dunanta, obchodzimy Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.
Audio
  • Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: dinosmichail/shutterstock.com

Czerwony Krzyż w Polsce zrzesza 86 tys. wolontariuszy. Na całym świecie jest to już kilkanaście milionów. Magdalena Stefańska z PCK powiedziała, że gama działań Czerwonego Krzyża w Polsce i na świecie jest bardzo szeroka. - W naszym statucie można wyczytać, że mamy 24 obszary aktywności: od pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego, przez opiekę nad migrantami i uchodźcami, po promocję zdrowego stylu życia i profilaktykę wielu chorób. Każdy może znaleźć coś dla siebie – powiedziała Magdalena Stefańska.

Pomóc może każdy. I naprawdę nie trzeba należeć do PCK. Organizację można wspierać np. przekazując czystą, niezniszczoną odzież, której już nie nosimy. – Te ubrania są segregowane, odświeżane, rozdawane do oddziałów Czerwonego Krzyża i przekazywane osobom potrzebującym. Zdarza się, że ludzie wrzucają ubrania nienadające się już do użytku. Takie są przerabiane na tzw. czyściwo, czyli różnego rodzaju wypełniacze, np. do kanap. Niestety zdarza się też, że w naszych kontenerach znajdujemy śmieci, zwykłe odpadki domowe – mówiła Urszula Okoń.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Magdalena Stefańska i Urszula Okoń (Polski Czerowny Krzyż)

Data emisji: 8.05.2018

Godzina emisji: 10.20

abi/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poza utartym szlakiem - Białoruś turystycznie

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 12:08
- Białoruś to nie tylko miejsca, ale też ludzie. Wystarczy usiąść gdzieś przy stoliku, pod parasolką, mówić głośno po polsku i za chwilę będziemy mieli przyjaciół - powiedział w radiowej Jedynce autor książki "Białoruś. Imperium kontrastów" Artur Zygmuntowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dowcipna strona Zbigniewa Herberta

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 13:37
- Gdyby przyjrzeć się uważnie zawartości archiwum Zbigniewa Herberta, moglibyśmy ułożyć antologię zabawnych stwierdzeń, podpisów, pseudonimów, żartów - powiedział w radiowej Jedynce Andrzej Franaszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak ułożyć relacje między rodzicami i dziećmi?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 15:48
Kiedy dla rodziców rozpoczyna się prawdziwe życie? Czy wtedy, kiedy zaczyna bić serce ich dziecka? Wielu uważa, że wtedy, kiedy dzieci wyprowadzą się z domu.
rozwiń zwiń