X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zwolnienia, urlopy, pensje. Pracowniku, znaj swoje prawa

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 13:30
Na wieść o tym, że w "Czterech porach roku" poruszymy temat praw pracowniczych, do naszej redakcji napłynęły SMS-y z pytaniami od słuchaczy. Wątpliwości rozwiała mecenas Eliza Kuna.
Audio
  • Zwolnienia, urlopy, pensje. Pracowniku, znaj swoje prawa (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/REDPIXEL.PL

Wśród osób, które skonatowały się z nami była pani Ala, którą pracodawca oddelegował na trzy miesiące do innej pracy, a jednocześnie obniżył pensję o 500 zł netto.

- Generalnie oddelegowanie jest możliwe, ale nie może się wiązać ze zmianą uposażenia. Jeżeli miałoby to oznaczać obniżkę wynagrodzenia, powinno się to wiązać z podpisaniem aneksu do umowy lub złożeniem przez pracodawcę wypowiedzenia zmieniającego - wyjaśnia mec. Eliza Kuna. - Inaczej sprawa wygląda, gdy wskutek oddelegowania pracownik nie otrzymuje premii uznaniowej, pracodawca może jej nie przyznać - doprecyzowuje.

Czy pracodawca może narzucić pracownikowi termin urlopu? Kiedy powinno być wypłacane wynagrodzenie za nadgodziny? Czy przy umowie na czas określony trzeba podawać uzasadnienie wypowiedzenia? Na czym polega tajemnica wynagrodzenia? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: mec. Eliza Kuna

Data emisji: 8.05.2018

Godzina emisji: 11.23

mg/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmiany ws. umów na czas określony na korzyść pracownika

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 18:02
Nieznajomość praw często szkodzi, tym bardziej powinniśmy się interesować zmianami w prawie pracy. Zwłaszcza, że wprowadzone przepisy poprawiają sytuację wielu pracowników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mobbing, molestowanie, nękanie. Jak się przed nimi bronić?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 16:51
- Największym problemem przy sprawach o mobbing są dowody. Najlepiej opowiedzieć o tym współpracownikowi bądź zrobić nagranie - mówi mecenas Eliza Kuna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koszty pracy w Polsce: jak dojść do średniej unijnej?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 20:21
Koszty w pracy w Polsce są jednymi z najniższych w Unii Europejskiej. Statystycznie wynoszą 9 euro 40 centów za godzinę czyli nieco ponad jedną trzecią średniej unijnej, która jest na poziomie 26 euro i 80 centów. Tak wynika z danych Eurostatu za 2017 rok.
rozwiń zwiń