Uwaga na oszustów. Na czym polega metoda kradzieży na perfumy?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 11:47
Metoda na wnuczka, na policjanta, na hydraulika to metody kradzieży, które już od lat są dokonywane w Polsce więc oszuści, żeby zdobyć pieniądze od osób starszych, wymyślają kolejne. Jednymi z nich są metody na perfumy i na klamkę.
Audio
  • Nowe metody okradania mieszkań (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Africa Studio/Shutterstock

- Może to wyglądać w ten sposób, że do drzwi zapuka bardzo elegancko ubrany mężczyzna, który wyglądem zupełnie nie przypomina nikogo złego i zaproponuje kupienie perfum. Nawet jeśli nie jesteśmy zainteresowani to osoba ta zaproponuje powąchanie. Kiedy psiknie okazuje się, że to nie są perfumy, ale środek usypiający. My zasypiamy, a rzekomy sprzedawca plądruje nasze mieszkanie – przestrzegała Wioletta Szubska z Komendy Głównej Policji.    

- Metoda na klamkę polega na tym, że złodzieje chodzą po klatkach schodowych, dotykają klamek drzwi i gdy zauważą, że drzwi są otwarte, dyskretnie wchodzą do przedpokoi i kradną to, co znajdzie się w zasięgu ich wzroku - dodała.   

Policja ostrzega, żeby nie wpuszczać nikogo nieznajomego nawet na strzeżone osiedla. Mimo wielu zabezpieczeń w blokach i na klatkach warto zawsze zamykać drzwi swoich mieszkań na klucz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Wioletta Szubska (Komenda Główna Policji)

Data emisji: 9.05.2018

Godzina emisji: 10.20

abi/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża. Pomagajmy, nie wrzucajmy śmieci do kontenerów PCK

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 11:51
8 maja, w rocznicę urodzin założyciela Czerwonego Krzyża - Henriego Dunanta, obchodzimy Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca dzieci na wsi. KRUS apeluje

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 13:56
Wakacje są dla dzieci mieszkających na wsi często okresem intensywnej pracy. W gospodarstwie rolnym występują liczne zagrożenia dla ich życia i zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwolnienia, urlopy, pensje. Pracowniku, znaj swoje prawa

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 13:30
Na wieść o tym, że w "Czterech porach roku" poruszymy temat praw pracowniczych, do naszej redakcji napłynęły SMS-y z pytaniami od słuchaczy. Wątpliwości rozwiała mecenas Eliza Kuna.
rozwiń zwiń