X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Świadomość ekologiczna Polaków zmienia się"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 14:29
- Coraz częściej rozumiemy, że zdrowe środowisko dla nas wszystkich jest bardzo ważne - powiedział w radiowej Jedynce Sławomir Brzózek z Fundacji "Nasza Ziemia".
Audio
  • "Mniej więcej 80 proc. odpadów możemy posortować" (Cztery pory roku/Jedynka)
.
.Foto: Photographee.eu/shutterstock.com

Jak podkreślił gość audycji "Cztery pory roku", świadomość ekologiczna Polaków zmienia się na plus. Wskazał, że w badaniu przeprowadzonym na początku lat 90. tylko 35 proc. Polaków deklarowało, że poszanowanie środowiska to są sprawy ważne. Większość twierdziła, że to problem, którym powinno się zająć państwo.

xx 

- Z badań robionych przez ostatnie kilka lat wynika, że stanowisko ponad 90 proc. Polaków można streścić tak: nie pytajmy "czy" ale "jak" chronić środowisko. Ponad 70 proc. Polaków ma świadomość, że to ich codzienne czynności mają kluczowy wpływ na środowisko. Odpowiedzialność się przesunęła. Zaczynamy rozumieć, że ta nasza indywidualna postawa ma znaczenie - zauważył rozmówca Sławy Bieńczyckiej.

Sławomir Brzózek zwrócił uwagę, że jeszcze te 15 lat temu w ogóle nam nie przeszkadzały śmieci leżące na ulicy, gdzieś dopiero około 2010 roku przestaje nam się to podobać. - Od kilku lat deklarujemy, bo to nie zawsze idzie w parze z naszą postawą, że nie chcemy tolerować ludzi śmiecących. Rozumiemy, że zwrócenie komuś uwagi czy naskarżenie na kogoś, że pali śmieciami to właściwe zachowanie - wyjaśnił.

11 maja obchodzimy Dzień bez Śmiecenia. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której gość radiowej Jedynki wytłumaczył, jak segregować śmieci. Co powinno znaleźć się w poszczególnych pojemnikach?

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Sławomir Brzózek (Fundacja "Nasza Ziemia")

Data emisji: 11.05.2018

Godzina emisji: 11.21

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pomoc dla starszej osoby. Opieka w domu czy dom opieki?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 14:17
Co zrobić, gdy bliska nam starsza osoba zaczyna poważnie chorować albo przestaje być samodzielna?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy dzieci bujają w obłokach

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 13:40
Często bywa tak, że dzieci nie potrafią się skoncentrować nie tylko na nauce, ale również na zabawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulinarne wędrówki po kraju

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 11:04
Małopolska jest stolicą czosnku, Budachów w województwie lubuskim - pierogów ruskich, Trzebiatów – kasz, Gołdap - kartaczy. Gdybyśmy z różnych regionów Polski powybierali to, co dla nich kulinarnie najbardziej charakterystyczne, stworzylibyśmy bardzo ciekawą i rozmaitą dietę.
rozwiń zwiń