Co powinno obowiązkowo znajdować się w samochodzie?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 12:10
Apteczka? Gaśnica? Trójkąt ostrzegawczy? Kamizelka odblaskowa? Za brak którego z tych przedmiotów może grozić nam mandat?
Audio
  • Co powinno być obowiązkowo w samochodzie? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Attapon Thana/shutterstock.com

Jak wyjaśniła w audycji "Cztery pory roku" podkomisarz Patrycja Banaszek z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, spis rzeczy, które obowiązkowo powinny się znaleźć w każdym samochodzie można znaleźć w rozporządzeniu ministra infrastruktury i budownictwa w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

- Obowiązkowe są gaśnica i trójkąt. Apteczka nie jest obowiązkowa (są wyjątki!), ale - z czego jesteśmy bardzo zadowoleni - kierowcy ją wożą. Ona może się przydać w różnych sytuacjach, nie tylko podczas zdarzenia drogowego, gdy jesteśmy zobowiązani udzielić pomocy, ale choćby podczas zmiany koła. Podobnie ma się sprawa z kamizelką odblaskową. Nie jest ona obowiązkowa, ale się przydaje. Przepisy przepisami, ale ważny jest też zdrowy rozsądek. Zadbanie o to, byśmy byli bezpieczni - podkreśliła gość radiowej Jedynki.

Gdzie powinna znajdować się gaśnica w samochodzie? Na co zwrócić uwagę, kupując gaśnicę? Dlaczego warto zapoznać się z instrukcją rozkładania trójkąta? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: podkomisarz Patrycja Banaszek (Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji)

Data emisji: 17.05.2018

Godzina emisji: 10.19

kk/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwsza pomoc. I dziecko może zostać bohaterem

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 10:44
Zasad udzielania pierwszej pomocy nie zna nawet wielu dorosłych. Strach i potrzeba ucieczki są czymś naturalnym, dlatego ważne jest, by przezwyciężyć je już we wczesnym dzieciństwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypadek przy pracy. Procedura postępowania

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 12:56
Wypadek przy pracy to nagłe zdarzenie mające miejsce podczas wykonywania obowiązków służbowych wywołane z przyczyn niezależnych od pracownika, powodujące uraz, a w wyniku tego uszczerbek na zdrowiu lub śmierć. 
rozwiń zwiń