X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co powinno obowiązkowo znajdować się w samochodzie?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 12:10
Apteczka? Gaśnica? Trójkąt ostrzegawczy? Kamizelka odblaskowa? Za brak którego z tych przedmiotów może grozić nam mandat?
Audio
  • Co powinno być obowiązkowo w samochodzie? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Attapon Thana/shutterstock.com

Jak wyjaśniła w audycji "Cztery pory roku" podkomisarz Patrycja Banaszek z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, spis rzeczy, które obowiązkowo powinny się znaleźć w każdym samochodzie można znaleźć w rozporządzeniu ministra infrastruktury i budownictwa w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

- Obowiązkowe są gaśnica i trójkąt. Apteczka nie jest obowiązkowa (są wyjątki!), ale - z czego jesteśmy bardzo zadowoleni - kierowcy ją wożą. Ona może się przydać w różnych sytuacjach, nie tylko podczas zdarzenia drogowego, gdy jesteśmy zobowiązani udzielić pomocy, ale choćby podczas zmiany koła. Podobnie ma się sprawa z kamizelką odblaskową. Nie jest ona obowiązkowa, ale się przydaje. Przepisy przepisami, ale ważny jest też zdrowy rozsądek. Zadbanie o to, byśmy byli bezpieczni - podkreśliła gość radiowej Jedynki.

Gdzie powinna znajdować się gaśnica w samochodzie? Na co zwrócić uwagę, kupując gaśnicę? Dlaczego warto zapoznać się z instrukcją rozkładania trójkąta? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: podkomisarz Patrycja Banaszek (Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji)

Data emisji: 17.05.2018

Godzina emisji: 10.19

kk/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwsza pomoc. I dziecko może zostać bohaterem

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 10:44
Zasad udzielania pierwszej pomocy nie zna nawet wielu dorosłych. Strach i potrzeba ucieczki są czymś naturalnym, dlatego ważne jest, by przezwyciężyć je już we wczesnym dzieciństwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypadek przy pracy. Procedura postępowania

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 12:56
Wypadek przy pracy to nagłe zdarzenie mające miejsce podczas wykonywania obowiązków służbowych wywołane z przyczyn niezależnych od pracownika, powodujące uraz, a w wyniku tego uszczerbek na zdrowiu lub śmierć. 
rozwiń zwiń