Aleja Sław polskiego futbolu

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 18:22
Największe polskie gwiazdy piłki nożnej będą miały swoją Aleję Sław przy Stadionie Narodowym.
Audio
  • Przy Stadionie Narodowym powstanie Alej Sław Piłki Nożnej (Cztery pory roku/Jedynka)
Pomnik Kazimierza Górskiego przy Stadionie Narodowym. Tu będzie początek Alei Sław Polskiej Piłki Nożnej
Pomnik Kazimierza Górskiego przy Stadionie Narodowym. Tu będzie początek Alei Sław Polskiej Piłki NożnejFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Jej twórcy zainspirowali się pomysłem PZPS stworzenia Alei Gwiazd Siatkówki, która powstała przy katowickim Spodku (19.05). Pomysł uhonorowania piłkarzy poparli zarządzający Stadionem Narodowym uznając, że to doskonała promocja polskiego futbolu. Aleja będzie się ciągnęła na długości kilometra od pomnika Kazimierza Górskiego.

- Przyklasnął temu nasz partner, czyli telewizyjny Polsat i okazało się, że wszyscy są na tak - mówi Janusz Basałaj z PZPN. Błyskawicznie wytypowano tych, którzy odcisną tam swoje dłonie i stopy.

Uroczyste otwarcie alei nastąpi przed meczem z Litwą (12.06).

Kto znajdzie się w Alei Gwiazd? Jak pobierano odcisk stóp jednego z zasłużonych piłkarzy? Co będą odciskali bramkarze? Kto typuje kandydatów do alei? W jakiej kolejności będą umieszczani piłkarze? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Janusz Basałaj (PZPN, dziennikarz sportowy)

Data emisji: 21.05.2018

Godzina emisji: 10.20

ag/abi

Czytaj także

Berenika i Dariusz Górscy: chcieliśmy uhonorować pamięć dziadka i ojca

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 09:12
- Naszym marzeniem było zrobić coś, by pozostał po nim ślad - mówili w Jedynce wnuczka i syn legendarnego trenera piłki nożnej, Kazimierza Górskiego. W czwartek 26 marca w Warszawie odbędzie się odsłonięcie jego pomnika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PZPN skrytykował Ekstraklasę S.A. "Nie ma to nic wspólnego z duchem sportowej walki"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 21:15
Polski Związek Piłki Nożnej skrytykował Ekstraklasę S.A., odpowiedzialną za organizację rozgrywek o mistrzostwo Polski, za wtorkową decyzje o przeniesieniu dekoracji do Warszawy, jeśli Legia zdobędzie tytuł w Poznaniu. - To brak szacunku dla piłkarzy - napisano.
rozwiń zwiń