X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ślub i rozwód z obcokrajowcem. Jakie formalności?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 13:37
Formalności związane z poślubieniem osoby z obcym paszportem są bardzo podobne do standardowych wymagań przy ślubie obywateli polskich, ale by zawrzeć małżeństwo z obywatelem innego państwa trzeba jednak dopełnić kilka dodatkowych wymogów formalnych. 
Audio
  • Ślub i rozwód z obcokrajowcem. Jakie formalności? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/Takmeomeo

- Jeżeli ślub jest między Polakami sprawa jest o tyle prosta, że z racji tego, że żyjemy w XXI wieku nastąpiła migracja danych w urzędach stanu cywilnego i wszystkie akty możemy pobrać w dowolnej placówce. Niezbędnymi dokumentami do zawarcia aktu małżeństwa jest akt urodzenia oraz dokument tożsamości - dowód osobisty albo paszport - mówi w "Czterech porach roku" mecenas Eliza Kuna.

Gość Jedynki tłumaczy, że dla cudzoziemca potrzebne będzie dodatkowo zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego. - Musi się on udać do  ambasady albo konsulatu kraju swojego pochodzenia, gdzie wedle procedur danego kraju wydawane jest takie zaświadczenie - tłumaczy. - Czasami prowadzone są też rozmowy z obojgiem małżonków - dodaje.

- Jeśli chodzi o postępowanie rozwodowe Kodeks nie różnicuje małżeństw dwojga Polaków czy Polaka z obcokrajowcem. Czasami jednak postępowanie się opóźnia ze względu na konieczność zatrudnienia biegłego tłumacza - wyjaśnia mecenas.

Jak wygląda sprawa ślubnych formalności w przypadku rozwodników? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: mecenas Eliza Kuna (adwokat)

Data emisji: 22.05.2018

Godzina emisji: 11.22

kh

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ślub w czyimś imieniu? To naprawdę możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 15:58
Polacy coraz częściej decydują się na spisywanie testamentów, by zabezpieczyć najbliższych na wypadek swojej śmierci. Niestety bardzo rzadko zastanawiamy się nad tym, jak bliscy będą załatwiali nasze sprawy w przypadku, gdy np. ulegniemy wypadkowi i stracimy świadomość.
rozwiń zwiń