X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dress code w pracy. Nigdy nie zakładaj krawata do dżinsów

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 14:32
Z każdym dniem jest coraz cieplej, więc swetry i kurtki już dawno poszły w kąt. Im bliżej lata, tym lżejsze ubrania wkładamy i więcej ciała odsłaniamy. Ale czy to zawsze wypada?
Audio
  • Co wolno, a czego nie wolno nałożyć do pracy? (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/file404

Dress code to zbiór zasad dotyczących stroju w odniesieniu do sytuacji, nie tylko w pracy. Na wyjście w wolny dzień możemy sobie pozwolić na większą frywolność w ubiorze. Natomiast w pracy obowiązują bardziej restrykcyjne zasady.

Kobiety powinny pamiętać o tym, by zasłaniać stopy i ramiona. Absolutnie nie mogą sobie pozwolić na włożenie sandałów. Zbyt odkryty dekolt również nie jest wskazany. Na co jeszcze zwrócić uwagę? –  Długość spódnicy jest bardzo ściśle określona. Spódnica ma być do kolan, z odstępstwami 6 cm w górę lub w dół od środka kolana - mówi dr Irena Kamińska-Radomska wykładowca i trener z zakresu komunikacji międzyludzkiej, etykiety biznesu i dress codu.

Można odnieść wrażenie, że o zasadach ubioru w pracy częściej mówi się wobec kobiet. A co do pracy powinni wkładać mężczyźni?  

Czym są szczeble dress codu i jak przekładają się na odpowiedni ubiór? - W stroju na szczeblu city można włożyć garnitur uszyty z lnu albo garnitur dwukolorowy. Jedynym wyróżnikiem tutaj są kanty. Jeśli są kanty u spodni, to można to można założyć krawat. Jeśli nie ma kantów, nie może być krawata – powiedziała dr Irena Kamińska-Radomska.  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: dr Irena Kamińska-Radomska (wykładowca i trener z zakresu komunikacji międzyludzkiej, etykiety biznesu i dress codu)

Data emisji: 24.05.2018

Godzina emisji: 11.21

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Place zabaw. Brakuje obowiązkowych norm bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 13:30
W Polsce brakuje jednoznacznych przepisów regulujących urządzanie placów zabaw. - Mamy precyzyjne normy, ale nie są one wprost obligatoryjne. Obowiązuje natomiast Prawo budowlane, które daje mało dokładne wymagania - mówi Dominik Berliński z Centrum Kontroli Placów Zabaw.
rozwiń zwiń