X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cudowna dogoterapia

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 12:36
Dlaczego zwierzęta mają tak pozytywny wpływ na ludzi z różnymi problemami zdrowotnymi? Do jakich zajęć wykorzystuje się psy? Odpowiedzi na te pytania udzieliła Magdalena Nawarecka ze Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom.
Audio
  • Zwierzęta pomagają wrócić do zdrowia (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: ChiccoDodiFC/Shutterstock.com

Stowarzyszenie prowadzi obecnie zajęcia z psami w Klinice Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka. Są to dwa rodzaje zajęć: wizytujące, kiedy terapeuci podchodzą do łóżek, a drugie to zajęcia na świetlicy.

- Staramy się zaktywizować dzieci, żeby chciało im się wstać z łóżka, żeby miały inny temat do rozmowy niż to, co komu dolega i jakie są rokowania. Od personelu wiemy, że jeden z małych pacjentów powiedział kiedyś, że chce wrócić do szpitala na chemię, bo tam są psy. Dzięki dogoterapi całkowicie zmienia się postrzeganie szpitala – powiedziała Magdalena Nawarecka.   

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Magdalena Nawarecka (Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom)

Data emisji: 28.05.2018

Godzina emisji: 10.20

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zawisza Czarny - między legendą a prawdą

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 16:35
Jakim człowiekiem był legendarny Zawisza herbu Sulima? Czy rzeczywiście ucieleśniał wszelkie cnoty? Matejko uwiecznił go na obrazie "Bitwa po Grunwaldem", Sienkiewicz osadził jego postać w "Krzyżakach", pisał o nim również Wyspiański w "Weselu". Ma swoje ulice, pomniki, drużyny harcerskie, jego imię nosi jacht ZHP. A jaki był naprawdę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleja Sław polskiego futbolu

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 18:22
Największe polskie gwiazdy piłki nożnej będą miały swoją Aleję Sław przy Stadionie Narodowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnice karkonoskich zamków

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 12:49
20 niesamowitych pałaców, 6 zamków, kilkanaście ogrodów, ponad 100 sekretnych miejsc pełnych zagadek i to wszystko w jednym miejscu. Ludzie przechodzący przez ścianę, tajne przejścia, zapadnie, skarby, uzdrowiciele i wnętrza, które zapierają dech w piesiach. I oczywiście ludzie, którzy to wszystko uratowali od zapomnienia. W audycji Jedyne takie miejsce zawitaliśmy w okolice Bukowca koło Jeleniej Góry.
rozwiń zwiń