Cudowna dogoterapia

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 12:36
Dlaczego zwierzęta mają tak pozytywny wpływ na ludzi z różnymi problemami zdrowotnymi? Do jakich zajęć wykorzystuje się psy? Odpowiedzi na te pytania udzieliła Magdalena Nawarecka ze Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom.
Audio
  • Zwierzęta pomagają wrócić do zdrowia (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: ChiccoDodiFC/Shutterstock.com

Stowarzyszenie prowadzi obecnie zajęcia z psami w Klinice Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka. Są to dwa rodzaje zajęć: wizytujące, kiedy terapeuci podchodzą do łóżek, a drugie to zajęcia na świetlicy.

- Staramy się zaktywizować dzieci, żeby chciało im się wstać z łóżka, żeby miały inny temat do rozmowy niż to, co komu dolega i jakie są rokowania. Od personelu wiemy, że jeden z małych pacjentów powiedział kiedyś, że chce wrócić do szpitala na chemię, bo tam są psy. Dzięki dogoterapi całkowicie zmienia się postrzeganie szpitala – powiedziała Magdalena Nawarecka.   

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Magdalena Nawarecka (Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom)

Data emisji: 28.05.2018

Godzina emisji: 10.20

abi

Czytaj także

Zawisza Czarny - między legendą a prawdą

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 16:35
Jakim człowiekiem był legendarny Zawisza herbu Sulima? Czy rzeczywiście ucieleśniał wszelkie cnoty? Matejko uwiecznił go na obrazie "Bitwa po Grunwaldem", Sienkiewicz osadził jego postać w "Krzyżakach", pisał o nim również Wyspiański w "Weselu". Ma swoje ulice, pomniki, drużyny harcerskie, jego imię nosi jacht ZHP. A jaki był naprawdę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleja Sław polskiego futbolu

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 18:22
Największe polskie gwiazdy piłki nożnej będą miały swoją Aleję Sław przy Stadionie Narodowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnice karkonoskich zamków

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 12:49
20 niesamowitych pałaców, 6 zamków, kilkanaście ogrodów, ponad 100 sekretnych miejsc pełnych zagadek i to wszystko w jednym miejscu. Ludzie przechodzący przez ścianę, tajne przejścia, zapadnie, skarby, uzdrowiciele i wnętrza, które zapierają dech w piesiach. I oczywiście ludzie, którzy to wszystko uratowali od zapomnienia. W audycji Jedyne takie miejsce zawitaliśmy w okolice Bukowca koło Jeleniej Góry.
rozwiń zwiń