X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stłuczka na drodze i co dalej? Co zrobić w przypadku kolizji?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 11:36
Wzywać policję, spisać oświadczenie czy zjechać na bok? Może lepiej nie ruszać pojazdu, żeby ustalić w jaki sposób doszło do stłuczki? Takie incydenty na drodze to codzienność. Mogą przytrafić się nawet najlepszemu kierowcy. Gdy jesteśmy uczestnikami kolizji drogowej, warto zachować spokój i zastanowić się nad znalezieniem wyjścia z tej niefortunnej sytuacji. W tym przypadku niezbędna jest wiedza. Jak powinniśmy postąpić?
Audio
  • Jak się zachować w przypadku stłuczki na drodze? (Cztery pory roku/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne) Foto: Monkey Business Images/Shutterstock

- Gdy dojdzie już do słuczki, a kierowcom i pasażerom nic się nie stało, musimy zabrać pojazd z miejsca zdarzenia - mówi komisarz Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji - Taki obowiązek nakłada na kierowców kodeks drogowy. Wyjątek dotyczy sytuacji, gdy nie ma wielkiego ruchu i mamy pewność, że pozostawione na drodze pojazdy, nie będą blokować innych samochodów. Są to sporadyczne sytuacje, kiedy kierowcy mają pewne wątpliwości - dodaje. 

Niestety zdarza się, że funkcjonariusze policji interweniując podczas kolizji drogowej, są zmuszani do wypisywania mandatów za nieusunięcie pojazdów z miejsca zdarzenia. Kolejnym błędem jest filmowanie zaistniałego incydentu przez osoby trzecie, które nie brały udziału w stłuczce. Takie zachowanie jest naganne i również grozi mandatem karnym za korzystanie z telefonu, podczas jazdy.

Okazuje się, że zastosowanie telefonu, może mieć też swoje pozytywne strony, podczas kolizji drogowej. Urządzenie sprawdzi się w momencie, kiedy nie będziemy w stanie usunąć pojazdu z miejsca zdarzenia, ze względu na jego zły stan techniczny. W takim przypadku, możemy wykonać zdjęcie samochodu, które posłuży jako materiał dowodowy dla policji czy firmy ubezpieczeniowej. - Dodatkowo, możemy nagrać film, pokazujący wzajemne położenie obu pojazdów. Zalecamy sięganie po tego typu rozwiązania, bo nigdy nie wiadomo, czy natrafimy na uczciwą osobę - apeluje komisarz Radosław Kobryś

W jakich sytuacjach warto poczekać na przyjazd funkcjonariuszy policji, a kiedy próbować dogadać się na własną rękę? W jakich sytuacjach przydaje się oświadczenie sprawcy? Jak domagać się swoich roszczeń od ubezpieczyciela? Więcej w dźwięku audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: kom. Radosław Kobryś (Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji)

Data emisji: 05.06.2018

Godzina emisji: 9.23

kb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Policja ma nowe "suszarki" i "wózki"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 13:32
Drogówka ma nową broń do walki z piratami szos. Skończą się dyskusje, czy to moją prędkość zarejestrował funkcjonariusz, czy może samochodu, który jechał obok lub przede mną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragiczny bilans majówki na polskich drogach

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 11:16
Do sobotniego poranka (5.05) w wypadkach poniosły śmierć 53 osoby, a 835 zostało rannych. A wyjątkowo długa w tym roku majówka jeszcze się nie skończyła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co powinno obowiązkowo znajdować się w samochodzie?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 12:10
Apteczka? Gaśnica? Trójkąt ostrzegawczy? Kamizelka odblaskowa? Za brak którego z tych przedmiotów może grozić nam mandat?
rozwiń zwiń