Dzień Szabli już w najbliższą niedzielę w Warszwie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 14:13
W tym roku organizatorzy wydarzenia będą obchodzić jubileusz pięciolecia działalności. Kolejna edycja Dnia Szabli odbędzie się 17 czerwca w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Dla miłośników szabli i musztry konnej przygotowano moc atrakcji, pokazów i ciekawostek. Wstęp jest bezpłatny.
Audio
  • Rozmowa o tegorocznym Dniu Szabli w Warszawie (Cztery pory roku/Jedynka)
szabla
szablaFoto: pixaby

- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych o godz. 13.00 na dziedziniec Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Będzie okazja zapoznać się bliżej z szablą, jej historią oraz uczestniczyć w zajęciach praktycznych - mówi Jarosław Buć z Węgiersko-Polskiej Szkoły Szermierki Szablą.

Dzień Szabli organizowany jest już po raz piąty. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić się w roli szermierzy. Nie zabraknie także konkursów i zawodów związanych z polską bronią narodową. Z tej okazji przygotowano również pokaz filmów, wykłady poświęcone tej tematyce oraz widowiskowy pokaz musztry konnej. - Widzowie będą mogli zobaczyć, w jaki sposób posługiwać się szablą i lancą podczas jazdy konnej. Pokaz zaprezentuje Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich. To niespotykania okazja, aby zobaczyć ten kunszt - dodaje.

Dla tych, którzy z szablą nie mieli wcześniej styczności, zaplanowano specjalne warsztaty z podstawowymi technikami posługiwania się bronią. W programie również ciekawy panel z wykładami, na których będzie mowa o węgierskim geniuszu szermierki. Nie zabraknie również kulinarnych niespodzianek i atrakcji dla najmłodszych.

Więcej informacji na temat warszawskiego Dnia Szabli w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Jarosław Buć (Węgiersko-Polska Szkoła Szermierki Szablą)

Data emisji: 11.06.2018

Godzina emisji: 10.19

kb/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bogactwo informacji w dziennikach Michała Romera

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 01:10
- Michał Romer do końca deklarował, że jest Litwinem polskiego pochodzenia. Ten wybitny humanista napisał jedno z najwybitniejszych studiów na temat Litwy - mówi prof. Leszek Zasztowt, historyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbiórka pieniędzy na pomnik gen. Maczka w Edynburgu

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 11:28
Fundusz Maczek Memorial Trust, który prowadzi zbiórkę publiczną na postawienie w centrum Edynburga pomnika generała Stanisława Maczka, poinformował w marcu, że jest bliski zebrania potrzebnej kwoty, po tym jak polski rząd przekazał 18 tys. funtów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawisza Czarny - między legendą a prawdą

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 16:35
Jakim człowiekiem był legendarny Zawisza herbu Sulima? Czy rzeczywiście ucieleśniał wszelkie cnoty? Matejko uwiecznił go na obrazie "Bitwa po Grunwaldem", Sienkiewicz osadził jego postać w "Krzyżakach", pisał o nim również Wyspiański w "Weselu". Ma swoje ulice, pomniki, drużyny harcerskie, jego imię nosi jacht ZHP. A jaki był naprawdę?
rozwiń zwiń