Nikt nie wyleczy nas tak szybko jak... pszczoły?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 11:38
Pierzga, propolis, czyli kit pszczeli oraz mleczko pszczele to terminy, które dla wielu osób są nie do końca jasne. Warto jednak je poznać, aby móc w pełni korzystać z cudownych produktów wytwarzanych przez te owady. 
Audio
  • Nikt nie wyleczy nas tak szybko jak... pszczoły? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Fauzan Maududdin

- Właściwości prozdrowotne pierzgi dla człowieka są niesamowite. Osoby, które zajmują się zawodowo pierzgą, mówią, że jest to lek na wszystko. Jest w niej ponad 400 substancji aktywnych - mówi w "Czterech porach roku" Tomasz Domański z Pasieki Miodów Domańskich. - Działa ona odtruwająco, detoksykacyjnie, osłonowo na wątrobę, zmniejsza poziom cholesterolu, dobrze działa na nasz układ krwionośny - dodaje gość Jedynki. 

Rozmówca Sławy Bieńczyckiej zwraca jednak uwagę, że pszczela rodzina produkuje w ciągu roku ok. 100 kg miodu i tylko ok. 30 kg pierzgi, a dodatkowo jest ona bardzo trudna do pozyskania.

Jakie właściwości ma kit pszczeli, czyli propolis? Czy rzeczywiście działa jak antybiotyk? Dlaczego mleczko pszczele nazywamy eliksirem młodości i z jakiego powodu jest tak trudno dostępne? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Tomaszem Domańskim.

gfd

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Tomasz Domański (pszczelarz, Pasieka Miodów Domańskich)

Data emisji: 19.06.2018

Godzina emisji: 9.23

kh/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego potrzebne nam są pszczoły i jak o nie dbać?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 18:24
- Miód to szybkie i doskonałe źródło energii, a poza tym zawiera wiele związków biologicznie czynnych, które działają bakteriobójczo i wzmacniają naszą odporność - mówi Justyna Marszałkowska, dietetyk.
rozwiń zwiń