X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zakaz noszenia komórek do szkoły. Bardziej przeszkadza rodzicom niż uczniom?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 10:22
Nauczyciele bezradnie rozkładają ręce. Ich zdaniem, walka z uczniami, którzy nagminnie używają telefonów na lekcjach, to walka z wiatrakami. Zatem, czy jest sens wprowadzania zakazu noszenia telefonów do szkoły?
Audio
  • Telefony w szkołach. Problem wraca z nowym rokiem szkolnym (Cztery pory roku/Jedynka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock/dom. publiczna/Iakov Filimonov

- Jest sens regulować to, jak młodzież używa mediów cyfrowych na terenie szkoły i nie sprowadzałbym dyskusji do zakazów – mówił na antenie Jedynki socjolog, dr Maciej Dębski.

zalewska 1200.jpg
Anna Zalewska: multimedialne tablice "rozładują" plecaki uczniów [NASZ WYWIAD]

Jednak zakazy są wprowadzane i to z powodzeniem. Marcin Jarkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 85 im. Benito Juareza w Warszawie, który zdecydował się na takie rozwiązanie już kilka lat temu, powiedział w rozmowie z naszą reporterką, że był to właściwy krok. - Uczniowie zaczęli szukać alternatywy. Pojawiły się rozmowy między dziećmi, na korytarzach widać porozkładane gry planszowe – przyznał. Natomiast bardzo dziwi go reakcja rodziców, którym zakaz wydaje się przeszkadzać bardziej niż dzieciom.  

- Rodzice mają jakiś problem z kontrolą dziecka, zaufaniem do niego i bombardują go sms-ami, podczas gdy ono jest w szkole i czasami naprawdę są przypadki, że uczeń chowa telefon do kieszeni i pod pozorem wyjścia do toalety odpisuje rodzicom, bo wie, że jak szybko nie odpisze, to w domu oberwie mu się po głowie – tłumaczył dr Maciej Dębski.

Kto ma uczyć rozsądnego korzystania z telefonów komórkowych, szkoła czy rodzice? Zachęcamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Monika Trak-Kilen, Robert Kilen

Reporterka: Małgorzata Głogowska

Gość: dr Maciej Dębski (socjolog z Uniwersytetu Gdańskiego, założyciel fundacji Dbam o mój zasięg i pomysłodawca polskich badań z zakresu fonoholizmu), Marcin Jarkiewicz (dyrektor Szkoły Podstawowej nr 85 im. Benito Juareza w Warszawie)

Data emisji: 5.09.2018

Godzina emisji: 9.16

abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak