X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

70 lat Muzeum Mikołajka Kopernika we Fromborku

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 11:54
Zaczęło się od wystawy poświęconej Mikołajowi Kopernikowi otwartej w domach kanoników nieopodal katedry we Fromborku. Było to 5 września 1948 roku, równo 70 temu. To zapoczątkowało historię Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku.
Audio
  • Święto Muzeum Mikołaja Kopernika (Cztery pory roku/Jedynka)
Pomnik Mikołaja Kopernika usytuowany u stóp Wzgórza Katedralnego we Fromborku powstał  w roku 1973 - w 500. rocznicę urodzin astronoma
Pomnik Mikołaja Kopernika usytuowany u stóp Wzgórza Katedralnego we Fromborku powstał w roku 1973 - w 500. rocznicę urodzin astronoma Foto: cobalt88 / Shutterstock.com

Dzisiaj muzeum jest rozbudowaną siecią budynków z obserwatorium astronomicznym i Działem Historii Medycyny. Jednak większość turystów przyjeżdża tam, by zobaczyć instrumenty astronomiczne Mikołaja Kopernika.

Muzeum odwiedziła i nasza reporterka Ewa Chyra. Zapraszamy do wysłuchania reportażu. W nagraniu również rozmowy z pracownikami muzeum Tomaszem Holakiem i Małgorzatą Czupajło.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Monika Tarka-KilenRobert Kilen

Reporterka: Ewa Chyra

Goście: Tomasz Holak, Małgorzata Czupajło (Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku)

Data emisji: 5.09.2018

Godzina emisji: 11.10

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Frombork - miasto Kopernika

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 14:52
Historia Fromborka na Warmii nieodłącznie wiąże się z Mikołajem Kopernikiem. Choć słynny astronom urodził się w Toruniu, to jednak we Fromborku spędził prawie 40 lat. Lekarz i prawnik pracował tam, jako kanonik Kapituły Warmińskiej. To właśnie tam napisał swe najsłynniejsze dzieło „O obrotach”.
rozwiń zwiń