X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mieć czy być?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 13:56
Czy musimy koniecznie posiadać mieszkanie na własność? A może lepiej wynająć? A samochód? Może lepiej skorzystać z tego wynajmowanego na minuty? Czy warto otaczać się przedmiotami? 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

- Jesteśmy z natury zbieraczami, chomikami, więc gromadzimy, ale nie jest to nic z czym należałoby walczyć radykalnie. To, co posiadamy przekłada się niestety na to, jak jesteśmy postrzegani. To są symbole statusu, więc trudno jednak teraz ludziom odebrać coś, co dawało im poczucie, że przynależą do grupy - mówi w "Czterech porach roku" socjolog, dr Justyna Pokojska z Uniwersytetu Warszawskiego. - Problem zaczyna się wtedy, kiedy zaczynamy chcieć mieć za dużo - dodaje. 

Gdzie zatem leży granica? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym także Małgorzata Głogowska i jej sonda dotycząca odwiecznego problemu: mieć mieszkanie czy wynajmować. Nasza reporterka sprawdziła także, czy wynajem samochodu na minuty się opłaca.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Reporterka: Małgorzata Głogowska 

Gość: dr Justyna Pokojska (socjolog, Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 14.09.2018

Godzina emisji: 9.09

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przedszkolna ekonomia. Jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 14:00
- Ekonomii można uczyć już od najmłodszych lat, od przedszkola - mówi Beata Olszewska, współautorka audycji "Skarbonka" emitowanej w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń