Randkowanie po sześćdziesiątce

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 15:00
- Jeżeli chodzi o seniorów, temat randkowania jest tematem tabu – mówi Leszek Kubuj, uczestnik Dansingów Międzypokoleniowych i prowadzący szybkich randek.  
Audio
  • Randkowanie po sześćdziesiątce (Piąta pora roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pressmaster/shutterstock.com

Paulina Braun zaczęła organizować Dansingi Międzypokoleniowe, z których potem powstał speed dating, czyli szybkie randki. Dzięki niemu seniorzy mają szansę poznać wiele nowych osób w krótkim czasie, nie tylko w celach romantycznych. - Udało nam się umówić kilka par na randki – mówi Paulina Braun. - Ludzie naprawdę potrzebowali tych spotkań.

Jednak niektórzy seniorzy miewają opory, żeby brać udział w takich wydarzeniach. Często obawiają się tego, co powie ich rodzina i znajomi. - Wychodźmy do ludzi – zachęca Leszek Kubuj.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: Paulina Braun (organizatorka Dansingów Międzypokoleniowych), Leszek Kubuj (prowadzący tzw. szybkie randki dla seniorów)

Data emisji: 18.09.2018

Godzina emisji: 13.38

kwh/ag

Czytaj także

Młodzi starych nie rozumieją, a kiedyś też będą starzy

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 19:30
W Polsce przybywa osób powyżej 80 roku życia w bardzo szybkim tempie. Z prognoz demograficznych wynika, że do 2030 roku ich liczba wzrośnie z niemal 1,5 mln do ok. 2,2 mln. Od lat 50. ubiegłego wieku populacja sędziwych seniorów wzrosła w Polsce aż ośmiokrotnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktywność zawodowa seniorów - wizje i rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 18:50
Seniorów w Polsce i Europie będzie coraz więcej. I coraz częściej trzeba będzie się liczyć z ich wymaganiami. Aby wszelkie kierowane do seniorów programy zakończyły się powodzeniem potrzebna jest ich aktywność, w tym aktywność zawodowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktywność to najlepsza recepta na długowieczność

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 16:45
Zbigniew Rymarz ma 91 lat, ale nie czuje tych lat. - Założyłem sobie, że za cztery lata będę obchodził 75-lecie pracy pracując - żartuje gość Jedynki. Mówi o swej recepcie na długie życie.
rozwiń zwiń