X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kiedy dziecko nie słyszy...

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 09:12
Diagnoza, że dziecko nie słyszy czy niedosłyszy zawsze jest dla rodziców wstrząsem. Muszą się jednak szybko otrząsnąć z szoku, bo to właśnie oni są dziecku wówczas najbardziej potrzebni. 
Audio
  • Kiedy dziecko nie słyszy... (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: DrSam via Foter.com / CC BY-NC-SA

- Niezależnie od wszystkich osiągnięć techniki, pedagogiki, terapii, najważniejsi są rodzice bo to oni są z dzieckiem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. I to oni powinni nad wszystkim panować - mówi dr Tadeusz Adamiec, dyrektor Instytutu Głuchoniemych.

Gość Jedynki zaznacza, że mimo wielkiego postępu i faktu, że urządzenia wspierające słuch są coraz lepsze i nowocześniejsze, same urządzenia nie rozwiązują sprawy. Potrzebna jest szybka pomoc medyczna, rehabilitacja, wsparcie i stworzenie dziecku odpowiednich warunków.  - Nie należy lekceważyć roli implantów i aparatów słuchowych, ale także nie należy lekceważyć roli języka migowego - zaznacza rozmówca Małgorzaty Raduchy. 

Czy język migowy wygląda tak samo na całym świecie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: dr Tadeusz Adamiec (dyrektor Instytutu Głuchoniemych)

Data emisji: 27.09.2018

Godzina emisji: 9.10

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak powinno się pić kawę?  

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 16:30
- Na kawę nigdy nie jest za późno - mówi Robert Rybczyński, wicemistrz Polski w roastingu. Jego zdaniem, można ją pić o każdej porze dnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stres w pracy rozładowywał pisząc książkę. Historia byłego lekarza

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 14:18
Po sześciu latach pracy lekarza i rosnących szans na udaną karierę, Adam Kay zdecydował się rzucić pracę i zmienić zawód. Książka "Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza" opisująca sześć lat jego zmagań z pacjentami stała się bestsellerem, a telewizja BBC na jej podstawie kręci serial.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do zmian w życiu trzeba się dobrze przygotować

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 14:51
Izabela Kozakiewicz wie, co to znaczy wielka zmiana w życiu zawodowym. Kiedyś rzuciła pracę w korporacji i zajęła się rodziną oraz własną firmą. Radzi, aby do takich zmian przygotować sie przede wszystkim mentalnie. Ona myślała o zmianach trzy lata.
rozwiń zwiń