Kiedy dziecko nie słyszy...

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 09:12
Diagnoza, że dziecko nie słyszy czy niedosłyszy zawsze jest dla rodziców wstrząsem. Muszą się jednak szybko otrząsnąć z szoku, bo to właśnie oni są dziecku wówczas najbardziej potrzebni. 
Audio
  • Kiedy dziecko nie słyszy... (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: DrSam via Foter.com / CC BY-NC-SA

- Niezależnie od wszystkich osiągnięć techniki, pedagogiki, terapii, najważniejsi są rodzice bo to oni są z dzieckiem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. I to oni powinni nad wszystkim panować - mówi dr Tadeusz Adamiec, dyrektor Instytutu Głuchoniemych.

Gość Jedynki zaznacza, że mimo wielkiego postępu i faktu, że urządzenia wspierające słuch są coraz lepsze i nowocześniejsze, same urządzenia nie rozwiązują sprawy. Potrzebna jest szybka pomoc medyczna, rehabilitacja, wsparcie i stworzenie dziecku odpowiednich warunków.  - Nie należy lekceważyć roli implantów i aparatów słuchowych, ale także nie należy lekceważyć roli języka migowego - zaznacza rozmówca Małgorzaty Raduchy. 

Czy język migowy wygląda tak samo na całym świecie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: dr Tadeusz Adamiec (dyrektor Instytutu Głuchoniemych)

Data emisji: 27.09.2018

Godzina emisji: 9.10

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak powinno się pić kawę?  

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 16:30
- Na kawę nigdy nie jest za późno - mówi Robert Rybczyński, wicemistrz Polski w roastingu. Jego zdaniem, można ją pić o każdej porze dnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stres w pracy rozładowywał pisząc książkę. Historia byłego lekarza

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 14:18
Po sześciu latach pracy lekarza i rosnących szans na udaną karierę, Adam Kay zdecydował się rzucić pracę i zmienić zawód. Książka "Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza" opisująca sześć lat jego zmagań z pacjentami stała się bestsellerem, a telewizja BBC na jej podstawie kręci serial.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do zmian w życiu trzeba się dobrze przygotować

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 14:51
Izabela Kozakiewicz wie, co to znaczy wielka zmiana w życiu zawodowym. Kiedyś rzuciła pracę w korporacji i zajęła się rodziną oraz własną firmą. Radzi, aby do takich zmian przygotować sie przede wszystkim mentalnie. Ona myślała o zmianach trzy lata.
rozwiń zwiń