Dzień bez internetu? Da się!

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 10:24
- Firmy, które oferują dostęp do internetu, proponują coraz większe pakiety danych w abonamencie. Więc siłą rzeczy, skoro to mamy, skoro nie jest to drogie, to korzystamy – powiedziała medioznawczyni Anna Miotk.
Audio
  • Czy dzień bez internetu jest możliwy? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: stevepb/Pixabay

Jakiś czas temu świat obiegła informacja, że para Koreańczyków doprowadziła do śmierci głodowej własnego dziecka. Rodzice spędzali codziennie kilkanaście godzin w kafejce internetowej, a dziecku zostawiali na ten czas jedną butelkę mleka. Zajmowali się sterowaniem życia wirtualnego dziecka, podczas gdy ich prawdziwe dziecko umierało z głodu.

Niestety osób, które zasiadając do komputera zapominają o wszystkim, co dzieje się dookoła, jest naprawdę dużo. Często się zdarza, że młodzież pochłonięta grami, czy śledzeniem mediów społecznościowych zapomina o jedzeniu.

Jak ograniczyć surfowanie w internecie? Jak sobie pomóc, gdy widzimy niepokojące objawy uzależnienia? Skąd bierze się nomofobia, czyli strach przed stratą telefonu komórkowego? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. W nagraniu również rozmowa z osobą uzależnioną od internetu.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Reporterzy: Maciej Walecki, Maciej Oswald

Gość: Anna Miotk (medioznawca, Polskie Badania Internetu)

Data emisji: 5.10.2018

Godzina emisji: 9.11

abi/kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jedno z niewielu takich miejsc w Europie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 14:16
6 września 1986 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Jest ono jednym z niewielu miejsc w Europie, gdzie znajduje się zespół wąskotorowych pojazdów szynowych w tak dużej liczbie. Placówka gromadzi największy zbiór tego typu taboru na Starym Kontynencie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym są produkty "eco", "bio" i "organic"?  

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 14:38
W wielu sklepach można kupić produkty "eco", "bio" i "organic". Co tak naprawdę oznaczają te pojęcia i czy rzeczywiście artykuły podpisane w ten sposób są zdrowsze?  
rozwiń zwiń