X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najmłodsi chcą naśladować mistrzów?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 12:57
Specjaliści od lat alarmują, że otyłość u dzieci to coraz większy problem, bo najmłodsi niezdrowo się odżywiają i przede wszystkim nie chcą się ruszać.
Audio
  • Sposoby na zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu (Cztery pory roku/Jedynka)
To rodzice i nauczyciele muszą dawać dzieciom przykład aktywnego trybu życia
To rodzice i nauczyciele muszą dawać dzieciom przykład aktywnego trybu życiaFoto: TaniaVdB/Pixabay

Niestety wśród rodziców pokutuje przeświadczenie, że wychowanie fizyczne to przedmiot, który trzeba wyłącznie zaliczyć i chętniej wysyłają dzieci na dodatkowe lekcje matematyki czy angielskiego niż na zajęcia sportowe. Liczba zwolnień lekarskich z wf-u na podstawie błahych powodów jest wysoka.

Zatem znów powraca pytanie, jak zachęcić dzieci do uprawiania sportu? - Widzę tu ogromną rolę rodziców, ponieważ nawet, jeśli dziecko samo zainteresuje się jakąś dyscypliną sportu, to trzeba to dziecko zawieść na ten trening, odebrać, a rodzicom nie zawsze się chce. Przykład musi iść od rodziców. Wspólna integracja, wspólne zabawy i ćwiczenia razem z rodzicami – rower, bieganie, spacery – powiedział w audycji Tadeusz Staniszewski z Akademii Wychowanie Fizycznego.

Również wpływ szkoły jest nieoceniony. – Nie oszukujmy się, dla dziecka kontakt z piłką siatkową jest trudny. Ale jeśli zobaczy, że jego pan od w-f-u fajnie to pokaże i powie uczniom, że po kilku lekcjach też mogą tak grać, to myślę, że to wciągnie dzieciaki - dodał.

Jaki wpływ na zainteresowanie dzieci i młodzieży sportem miało niedawne zwycięstwo Polaków na mistrzostwach świata w siatkówce? Czy warto organizować w szkołach spotkania ze sportowcami? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Reporterzy: Andrzej Andrzejewski

Gość: Tadeusz Staniszewski (AWF)

Data emisji: 8.10.2018

Godzina emisji: 9.10

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polka walczy o nagrodę tzw. nauczycielskiego Nobla

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 11:46
Barbara Zielonka to najbardziej znana polska nauczycielka. Kobieta znalazła się w czołówce najlepszych nauczycieli Europy i walczy o najbardziej prestiżową nagrodę, tzw. nauczycielskiego Nobla, przyznawaną najbardziej cenionym nauczycielom z całego świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maszewo - jedyne takie miejsce!

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 15:22
To urokliwe i bardzo stare miasto jest położone w województwie zachodniopomorskim, w środkowej części gminy Maszewo, na północ od Jeziora Maszewskiego. Od miasta powiatowego - Goleniowa - oddalone jest o ok. 20 km, a od Szczecina o ok. 50 km.
rozwiń zwiń