Samochodem bez dowodu i OC. Więcej korzyści czy trudności?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 12:57
Od 1 października 2018 dowód rejestracyjny i polisę OC kierowcy mogą zostawiać w domu. W razie kontroli - za brak przy sobie tych dokumentów - nie dostaną mandatu. Policjanci mogą sprawdzić dane w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).
Audio
  • Samochodem bez dowodu i OC (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Dla zapominalskich i tych, którzy korzystają z samochodu razem z inną osobą, z którą muszą dokumenty sobie przekazywać, to dobra wiadomość, ale niektórzy zwracają uwagę, że dokumenty w formie papierowej przydadzą się chociażby przy stłuczce, do której nie chcemy wzywać policji. 

-  Możemy wejść na stronę Funduszu Gwarancyjnego, gdzie podając numer rejestracyjny lub numer VIN otrzymamy informację zwrotną, czy pojazd posiada obowiązkowe ubezpieczenie. Większość firm ma także infolinię  - mówi w "Czterech porach roku" Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji. 

Czy musimy mieć przy sobie prawo jazdy? Kiedy i dlaczego warto mieć przy sobie również dokumenty w tradycyjnej wersji? Co w przypadku awarii CEPiK? Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Reporterka: Ewa Tylus

Gość: Mariusz Ciarka (rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji)

Data emisji: 9.10.2018

Godzina emisji: 9.10

kh

 

 

Czytaj także

Czteroosobowa rodzina wyrzuca rocznie 2,5 tysiąca złotych do śmietnika

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 13:38
W Unii Europejskiej wyrzucane jest aż 88 milionów ton pożywienia rocznie. W Polsce co roku marnuje się około 9 milionów ton żywności - co daje nam niechlubne 5. miejsce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedno z niewielu takich miejsc w Europie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 14:16
6 września 1986 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Jest ono jednym z niewielu miejsc w Europie, gdzie znajduje się zespół wąskotorowych pojazdów szynowych w tak dużej liczbie. Placówka gromadzi największy zbiór tego typu taboru na Starym Kontynencie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień bez internetu? Da się!

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 10:24
- Firmy, które oferują dostęp do internetu, proponują coraz większe pakiety danych w abonamencie. Więc siłą rzeczy, skoro to mamy, skoro nie jest to drogie, to korzystamy – powiedziała medioznawczyni Anna Miotk.
rozwiń zwiń