X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Senior za kierownicą

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 15:21
- Osoba starsza nie będzie miała problemu z pedałem przyspieszenia i hamowania, natomiast mogą pojawić się problemy z analizą złożonej sytuacji drogowej – mówi dr Dorota Bąk-Gajda, psycholog transportu. Jak zapewnić seniorom bezpieczeństwo na drodze?
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

U osób zbliżających się do 60. roku może występować mniejsza podzielność uwagi, ograniczenie pola widzenia, czy wydłużony czas reakcji. Jednak dr Dorota Bąk-Gajda przypomina, że starzenie się jest kwestią indywidualną. - Może być 65-latek, który będzie miał dobrą koordynację wzrokowo-ruchową, a może też być 40-latek, który już będzie miał problemy z widzeniem, z oceną odległości - przyznaje.

Ilona Butler z Instytutu Transportu Samochodowego mówi, że należy maksymalnie wydłużyć czas uczestnictwa seniorów w ruchu drogowym. - Jeżeli zapewnimy ludziom mobilność, to będą mogli rozwijać się fizycznie, nie zostaną zamknięci w swoich domach – wyjaśnia.

Żeby dowiedzieć się, jakie są działania Instytutu Transportu Samochodowego w ramach pomocy seniorom, wysłuchaj całego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Reporter: Maciej Oswald

Goście: dr Dorota Bąk-Gajda (psycholog transportu), Ilona Butler (Instytut Transportu Samochodowego)

Data emisji: 19.10.2018

Godzina emisji: 9.11

kwh/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Randkowanie po sześćdziesiątce

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 15:00
- Jeżeli chodzi o seniorów, temat randkowania jest tematem tabu – mówi Leszek Kubuj, uczestnik Dansingów Międzypokoleniowych i prowadzący szybkich randek.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przygotować się do życia na emeryturze?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 14:38
Po przejściu na emeryturę niektórzy czują ulgę, inni nie wiedzą, co dalej robić. W audycji podpowiadamy, jak poradzić sobie w nowej rzeczywistości.
rozwiń zwiń