X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ile można zaoszczędzić odsłaniając kaloryfery w mieszkaniu?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 10:00
- Wietrzenie mieszkania powinno być krótkie i intensywne. Otwieramy okna optymalnie na 5 -10 minut, jednocześnie należy zakręcić zawory grzejników, aby straty ciepła były jak najmniejsze - powiedziała inż. Marta Sikorska z Krajowej Agencji Poszanowania Energii. 
Audio
  • Jak oszczędzać ciepło w mieszkaniach? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: geralt/Pixabay

Gość audycji dodaje, że nie powinno się suszyć ubrań na kaloryferach i zasłaniać grzejników firankami. Na każdym kaloryferze powinien znajdować się zawór elektrostatyczny, a nieszczelne stare okna powinny być zamienione na nowe o odpowiednim współczynniku przenikania ciepła.

- Przyczyniając się do ograniczenia zużycia ciepła wpływamy na  polepszenie komfortu naszych mieszkań, emitujemy mniej zanieczyszczeń do środowiska i poprawiamy jakość naszej atmosfery – powiedziała w audycji "Cztery pory roku" inż. Marta Sikorska z Krajowej Agencji Poszanowania Energii. - Rocznie możemy zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych - przyznała.

Czy potrafimy oszczędzać ciepło, energię elektryczną i wodę? Czy parapet przeszkadza w oszczędzaniu ciepła w mieszkaniu? O tym w nagraniu rozmowy. Zapraszamy do wysłuchania. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: inż. Marta Sikorska (Krajowa Agencja Poszanowania Energii)

 Data emisji: 14.11.2018

Godzina emisji: 9.10

gs/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak