Trudne relacje tata - córka. Jak nie popełniać błędów?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 13:15
W najbliższą sobotę 17.11.2018 rozpocznie się Międzynarodowe Forum Tato.Net, którego głównym celem jest nauczanie ojców jak być dobrymi dla swoich dzieci.
Audio
  • Relacje tata-córka na Forum Tata.Net (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- Bardzo istotne jest to, aby docenić obie role rodziców w procesie wychowawczym dziecka. Tata jest pierwszym mężczyzną w życiu córki, jest to pierwszy wzorzec męski, który definiuje jej kim tak naprawdę jest facet. Bardziej lub mniej świadomie dziecko przenosi to potem na swoje przyszłe życie - powiedział w audycji Maciej Frasunkiewicz, psycholog Uniwersytetu SWPS.

– Córka przez ojca powinna być doceniona i dowartościowana, ale też nie przesadzając. Nie chodzi o to, żeby taką młodą kobietę zagłaskać, albo zrobić z niej księżniczkę, chodzi o to, żeby córka czuła się bezpiecznie i czuła, że jest ważna dla ojca. W tym momencie uczy się ona jak zachowuje się facet wobec kobiety - dodał.

W świecie dziecka rodzice mają władzę absolutną. Moment, w którym dziecko odkrywa, że mama i tata nie zawsze mają rację jest dla niego przełomowy i czasami szokujący. "Miłość & Szacunek" to hasło X Międzynarodowego Forum Tato.Net. Zapraszamy do odsłuchania naszej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Maciej Frasunkiewicz (psycholog Uniwersytetu SWPS)

Data emisji: 14.11.2018

Godzina emisji: 10.10

gs/abi