X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Udar. Co powinieneś wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 13:42
W "Czterech porach roku" mówiliśmy o tym, jak ważne jest mierzenie ciśnienia krwi by uniknąć udaru. Co to jest prawidłowe ciśnienie i jakie ma wartości? Jak postępować w przypadkach gdy ciśnienie jest zbyt wysokie lub za niskie? Jak rozpoznać pierwsze objawy udaru i jak wówczas postępować? 
Audio
  • Udar. Co powinieneś wiedzieć? (Cztery pory roku/Jedynka)
Istotną częścią leczenia nadciśnienia jest modyfikacja stylu życia.
Istotną częścią leczenia nadciśnienia jest modyfikacja stylu życia. Foto: Seasontime/Shutterstock.com

- Kiedy ciśnienie skurczowe u osoby dorosłej wynosi powyżej 140 mmHg, a rozkurczowe powyżej 90 mmHg mówimy o nadciśnieniu tętniczym - mówi dr Michał Sutkowski. - Ale wystarczy, że jedna z tych wartości jest podwyższona, to już jest źle - dodaje gość Jedynki. 

Dr Michał Sutkowski zaznacza, że nadciśnienie tętnicze jest jednym z podstawowych powodów udaru mózgu. - Szczególnie, kiedy mamy do czynienia z tzw. wylewem krwi do mózgu - wyjaśnia. 

Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Kiedy i dlaczego warto mierzyć ciśnienie? Czy pora dnia ma znaczenie? Jaki wpływ na ciśnienie ma kawa? Czy warto wsłuchiwać się w komunikaty pogodowe informujące o ciśnieniu atmosferycznym? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: dr Michał Sutkowski (lekarz rodzinny)

Data emisji: 20.11.2018

Godzina emisji: 9.16

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak kolory wpływają na nasz nastrój?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 14:12
- Psychologia koloru, dzieląc barwy na chłodne i ciepłe, dzieli je również na pobudzające nas do aktywności oraz wyciszające - opowiada Izabela Olszewska, dekoratorka wnętrz.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wyglądać dziesięć lat młodziej?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 10:12
- Tytuł jest o tym, że kobieta może swój czas pięknie przeżyć i wycisnąć z życia, ile się da - opowiada Anna Popek, dziennikarka, autorka książki "Piękna pięćdziesiątka. Jak wyglądać 10 lat młodziej".
rozwiń zwiń