Jakie auto kupić? Nowe czy używane?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 17:05
Kupując nowe auto jesteśmy ograniczeni grubością portfela i - ewentualnie - wiarygodnością kredytową. Takich ograniczeń nie ma w przypadku aut używanych, bo znajdziemy pewnie taki, które nam pasuje i to w odpowiedniej cenie. Tylko na ile wiarygodna będzie historia takiej limuzyny?
Audio
  • Na co uważać, przy kupnie używanego samochodu? (Cztery pory roku/Jedynka)
Auta używane
Auta używaneFoto: music4life/pixabay

Opowiadania, że auto sprowadzone np. z Niemiec ma mały przebieg, bo Niemiec jeździł nim tylko w niedziele do kościoła, między bajki można włożyć. Sprzedawcy używanych aut uciekają się najróżniejszych trików, aby klienta przekonać do zakupu. Cofanie liczników to jedna z takich metod. Ale zdarzają się też przypadki fałszowania kart gwarancyjnych i książek obsługi technicznej.

- Ci, co sprzedają samochody używane uciekają się do hardcorowych rzeczy - mówi dziennikarz motoryzacyjny Mariusz Dąbrowski. I daje przykład sztuczek, jakie potrafią zrobić sprzedawcy, aby auto jeździło cicho i komfortowo przez pierwszych kilkaset kilometrów.

Ekspert radzi co warto zrobić przy kupnie używanego samochodu i na co zwracać uwagę. Gdzie lepiej kupować - od osoby prywatnej, czy od dilera? Czy warto kupić miernik do mierzenia grubości lakieru? A czy lakier jest najważniejszą rzeczą w kupowanym samochodzie? Do czego może przydać się znajomość numeru VIN?

Posłuchaj całej rozmowy o kupowaniu używanych aut.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Mariusz Dąbrowski (dziennikarz motoryzacyjny, redakcja Radia Kierowców Polskiego Radia)

Data emisji: 22.11.2018

Godzina emisji: 10.18

ag/kh


Czytaj także

Nowe trendy motoryzacyjne. Carsharing i spory udział kobiet

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 09:26
Jedną trzecią zatrudnionych w polskiej branży motoryzacyjnej stanowią kobiety. Na XIII Kongresie Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego w Warszawie mówiły o sile kobiet, ale także o wyzwaniach i trendach w tym sektorze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GPS może uratować życie?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 10:55
Lokalizatory GPS stają się coraz popularniejszymi urządzeniami. Dzięki nim jesteśmy w stanie określić położenie geograficzne danej osoby, zwierzęcia czy chociażby samochodu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opony zimowe. Konieczność czy fanaberia?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 12:15
Zima to najtrudniejszy okres dla kierowców. Co roku, kiedy temperatura spada poniżej 10 stopni Celsjusza, wraca dyskusja czy wymiana opon letnich na zimowe jest niezbędna. A może jeździć cały rok na oponach uniwersalnych? 
rozwiń zwiń