X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wigilie dla samotnych seniorów

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 15:15
Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich w kilku miastach organizuje wigilie dla samotnych starszych osób, którymi opiekują się na co dzień. Poszukują wolontariuszy i datków, aby można seniorom umilić czas świąt.
Audio
  • Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich opiekuje się seniorami (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: thodonal88/Shutterstock.com

Stowarzyszenie stara się przede wszystkim utrzymywać kontakt ze swymi podopiecznymi, a robienie zakupów, czy załatwianie innych spraw to działalność trochę uboczna. - Naszym stałym programem, który prowadzimy już od 15 lat jest hasło >Twoja obecność pomaga mi żyć< - wyjaśnia Elżbieta Ślązek. Podkreśla, że ten program powstał w odpowiedzi na samotność starszych osób, bo samotność boli osoby starsze tak, jak cierpienie fizyczne i rodzi m.in apatię.

Wolontariusze są w bardzo rożnym wieku. Są osoby pracujące, ale są również seniorzy 65+. Niektórzy z nich już kwalifikowaliby się do roli podopiecznych. Ale mają na tyle dużo energii, że swój czas poświęcają innym seniorom.

Stowarzyszenie działa w Pruszkowie, Lublinie, Poznaniu i Warszawie. Stara się przestrzegać zasady, że jeden wolontariusz odwiedza jednego seniora, co powoduje, że miedzy nimi nawiązuje się specyficzna nić porozumienia.

Elżbieta Ślązek opowiada, jak stowarzyszenie zamierza zorganizować spotkania wigilijne, zarówno dla osób sprawnych, jak również dla tych, którzy nie mogą opuszczać domu. Wyjaśnia, skąd czerpią wiedzę o osobach potrzebujących.

Posłuchaj całej rozmowy, z której można też dowiedzieć się, jak można udzielić wsparcia stowarzyszeniu.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Elżbieta Ślązek (wolontariuszka)

Data emisji: 28.11.2018

Godzina emisji: 10.12

ag
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przeżycie dnia zwiększa prawdopodobieństwo przeżycia dnia następnego

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 14:08
Kiedy zaczyna się starość? Według słuchaczy wtedy, kiedy ktoś w nią uwierzy i kiedy wartość świeczek na torcie przekracza wartość tortu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrażliwe cechy złotego wieku

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2018 15:10
20 października obchodziliśmy Europejski Dzień Seniora. W audycji rozmawiamy, jakie obszary zdrowia i życia seniorów wymagają szczególnej opieki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąsiedzka sieć wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 13:00
"Sąsiedzi sąsiadom" to lokalna akcja na warszawskich osiedlach Solec i Powiśle mająca na celu zbudowane długoterminowej sąsiedzkiej sieci wspierania starszych i schorowanych sąsiadów w miejscu ich zamieszkania.  
rozwiń zwiń