X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

76. Konkurs Szopek Krakowskich. Trwają ostatnie przygotowania

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 14:04
Świąteczne prezenty na każdą kieszeń, tradycyjne polskie potrawy oraz występy artystyczne - te i inne atrakcje czekają na odwiedzających targi bożonarodzeniowe w Krakowie. W ramach targów amatorzy krakowskiego szopkarstwa zaprezentują swoje prace. 76. Konkurs Szopek Krakowskich odbędzie się 6 grudnia. 
Audio
  • Rusza 76. Konkurs Szopek Krakowskich (Cztery pory roku/Jedynka)
Konkurs szopkarski w Krakowie
Konkurs szopkarski w KrakowieFoto: praszkiewicz / Shutterstock

Coroczna krakowska impreza trafiła na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości, podczas 13. sesji Międzyrządowego Komitetu ds. Ochrony Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO na Mauritiusie. 

Tradycja budowania szopek krakowskich sięga XIX wieku i jest zjawiskiem wyjątkowym w skali światowej. Podobno początkowo budowaniem szopek zajmowali się murarze i robotnicy budowlani, poszukujący zarobków w okresie jesienno-zimowym. Obecnie szopkarstwem profesjonalnie zajmuje się około 50 twórców.

Zapraszamy do wysłuchania materiału przygotowanego przez Magdalenę Zbylut z Radia Kraków, która rozmawiała z twórcą szopek oraz osobami odpowiedzialnymi za przebieg konkursu.   

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Reporter: Magdalena Zbylut

Data emisji: 4.12.2018

Godzina emisji: 11.20

PAP/abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak