Dziewiarstwo przyciąga ludzi

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 15:02
Zajęcie, które przez lata było postrzegane jako domena seniorek, dziś jest bardzo modne. Haftowanie i dzierganie, bo o nich mowa, wracają do łask.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Muisje/Pixabay

Izabela Jagosz, miłośniczka dziergania, kiedyś prowadziła audycje radiowe. Radio pozwoliło jej na łączenie pracy z pasją do dziergania – rozmawiała ze słuchaczami i jednocześnie operowała drutami. Z czasem to drugie zajęcie stało się jej pracą i sposobem na życie.   

Kobieta zaobserwowała, że dziewiarstwo wraca do łask. Co więcej, pozwala na nawiązanie relacji. Gdy siedzę na lotnisku albo w hotelu przy basenie, to dziergam. Podchodzi do mnie naprawdę dużo ludzi - mówiła.   

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Izabela Jagosz (miłośniczka dziewiarstwa)

Data emisji: 6.12.2018

Godzina emisji: 9.18

abi

Czytaj także

Serial na podstawie sagi Ałbeny Grabowskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 15:31
- Myślę, że wszystkie rodziny mają takie opowieści w swoich szufladach i nawet nie zdają sobie sprawy, jakie losy dotyczyły ich przodków - mówi Ałbena Grabowska, autorka sagi "Stulecie Winnych". - Dlatego pomyślałam, żeby napisać o zwykłych ludziach, którzy nie prosili, żeby być uczestnikami wielkiej historii - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wybrać trafione prezenty? Spersonalizuj je!

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 14:31
Rozpoczął się przedświąteczny szał zakupów. Każdy chce ofiarować bliskim prezenty, które na długo będą przywoływały miłe wspomnienia. A podobno kupowanie trafionych upominków nie jest domeną Polaków.
rozwiń zwiń