Czy dobrze mieć sąsiada?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 11:30
Paweł i Gaweł w jednym stali domku - głosi słynny wiersz Aleksandra Fredry o dwóch sąsiadach, którzy nie mogli dojść do porozumienia i robili sobie złościwości. Z koli Alibabki śpiewały "Jak dobrze mieć sąsiada". No więc dobrze, czy źle?
Sąasiad - zdjęcie ilustracyjne
Sąasiad - zdjęcie ilustracyjneFoto: MichaelGaida/pixabay

Jak wygląda współcześnie współżycie sasiedzkie? Czy sąsiedzka pomoc to obecnie coś nieznanego i czy możemy pójść do sąsiada pożyczyć szklankę cukru? Powiemy też o roli wspólnoty w łagodzeniu konfliktów.

Kiedy nachodzą nas fobie i natręctwa warto odwiedzić psychologa lub psychoterapeutę? Na ile stwarzają utrudnienia w codziennym życiu? Zapytamy słuchaczy, czego się boimy.

W audycji również Poradnik językowy Małgorzaty Tułowieckiej.

***

Do słuchania audycji z cyklu "Cztery pory roku" w środę (12.12) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Roman Czejarek.

ag

Zobacz więcej na temat: fobia psychologia psychiatria

Czytaj także

Jak pozbyć się strachu? I czy warto?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 11:47
Lęk jest spowodowany katastroficzną interpretacją tego, czego człowiek doznaje lub sytuacji w jakiej się znajduje. Ale bez lęku nie da się żyć, bo ci co nie doznają lęku szybko giną. Z kolei zbyt dużo lęku również przeszkadza w życiu. Więc jak żyć z lękiem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Potrzebny i paraliżujący. Różne strony lęku

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 22:25
- Ludzie, którzy nie odczuwają lęku szybko giną, bo strach pomaga nam antycypować i przewidzieć zagrożenie - mówi dr Paweł Holas, psychiatra.
rozwiń zwiń