X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak dobrze mieć sąsiada. Sąsiad dobry i zły

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 13:53
Dobry sąsiad jest na wagę złota. Cukier lub marchewkę pożyczy, będzie miał przysłowiowe oko na nasze mieszkanie. Ale sąsiad może być też uciążliwy i doprowadzać nas do szału.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: joachim affeldt/shutterstoc.com

We własnym mieszkaniu możemy robić, co nam się żywnie podoba, choć i tu są pewne ograniczenia, jak u Fredry w wierszu o Pawle i Gawle. Ale w części wspólnej budynku obowiązują pewne zasady.

Reguły dotyczące otwierania okien i wietrzenia klatki schodowej powinna określać uchwała wspólnoty. Ale jeśli chodzi o wystawianie na korytarz rowerów, wózków czy szaf, to takie zachowanie regulują przepisy. - Zajmowanie części korytarzy to zawłaszczanie części wspólnej i zwężanie lub wręcz zabieranie dróg przeciwpożarowych. Tu wchodzimy na grunt przepisów, które mówią o bezpieczeństwie - wyjaśnia Dorota Bąbiak-Kowalska, radca prawny.

Zarządca nieruchomości, po wcześniejszym powiadomieniu, ma prawo usunąć wszystko z korytarza - wózki dziecięce, rowery, czy meble. Przepisy przeciwpożarowe są ogólnopolskie i dotyczą wszystkich, więc wspólnota nie może sobie uchwalić, że w ich budynku można na korytarzach trzymać wózki lub meble.

Co zrobić, kiedy mili sąsiedzi wystawiają za drzwi worek ze śmieciami? A co z praniem, które będziemy suszyli na balkonie? Co powinniśmy zrobić, jeśli chcemy zabudować balkon, zamontować kraty w oknach lub dodatkowe drzwi?

Posłuchaj całej rozmowy

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Dorota Bąbiak-Kowalska (radca prawny miesięcznika "Wspólnota mieszkaniowa")

Data emisji: 12.12.2018

Godzina emisji: 9.14

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ile trwa w Polsce sprzedaż mieszkania?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 14:05
Ile trwa w Polsce sprzedaż mieszkania? Takie pytanie zadają osoby, które podejmują decyzję o zbyciu własnego lokum. A jak się okazuje różnice w czasie są duże. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zrozumieć architekturę?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 13:00
W dzisiejszej audycji Natalia Szczęśniak i Radosław Gajda, autorzy książki "Archistorie", opowiadają o tym, jak odkrywać przestrzeń miast. - Z pytaniami o architekturę jest tak, że nie wiemy, że je mieliśmy, dopóki nie poznamy na nie odpowiedzi - mówi Radosław Gajda.
rozwiń zwiń