X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przesadne dbanie o wygląd może wskazywać na problemy z emocjami

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 13:24
- Bardzo dobrze jest dbać o swój wygląd, ale gdy przekraczamy cienką czerwoną linię może to oznaczać, że coś się dzieje z naszymi emocjami – powiedziała w audycji psycholog Karina Mucha.
Audio
  • Psycholog Karina Mucha o problemach z emocjami (Cztery pory roku/Jedynka)
Pierwszym symptomem wskazującym na to, że dzieje się coś niepokojącego jest skłonność do porównywania się z innymi
Pierwszym symptomem wskazującym na to, że dzieje się coś niepokojącego jest skłonność do porównywania się z innymiFoto: Photographee.eu/Pixabay

Dziś wizyta w klinice medycyny estetycznej jest już niemalże utożsamiana z wizytą u kosmetyczki. Jest mnóstwo ludzi, którzy ciągle mają potrzebę być młodymi, nawet, kiedy są w wieku 40+, 50+. Dbanie o ciało jest bardzo ważne i potrzebne, ale trzeba wiedzieć, gdzie znajduje się granica zdrowego rozsądku.

Karina Mucha, psycholog z SWPS, mówiła w audycji, że osoby, które bardzo mocno zwracają uwagę na proporcje swojego ciała często przenoszą na ciało swoje problemy i chcąc się upiększyć, ukrywają prawdziwe potrzeby. Problem dotyczy osób w kazdym wieku. Również to, jak traktują nas bliscy w trudnym okresie naszego dojrzewania wpływa na to, jak sami będziemy postrzegać siebie w dorosłym życiu.

Pierwszym symptomem wskazującym na to, że dzieje się coś niepokojącego jest skłonność do porównywania się. – Porównywanie się może wskazywać na to, że mamy problem z poczuciem wartości. Za tym wszystkim kryją się: odrzucenie, nieakceptacja, chęć bycia zauważonym, kochanym – stwierdziła psycholog.

Czy wizyta u psychologa jest jedynym wyjściem z tej sytuacji? O tym w nagraniu rozmowy z psychologiem. Zapraszamy do wysłuchania.  

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Karina Mucha (psycholog z SWPS)

Data emisji: 13.12.2018

Godzina emisji: 9.15

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozwój mowy u dziecka. Co jest normą, a co powinno niepokoić?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 11:41
Mama, tata, baba – to jedne z pierwszych słów wymawianych przez dzieci. O tym, jak wygląda prawidłowy proces rozwoju mowy u niemowląt, a co powinno niepokoić rodziców mówiła w audycji logopeda Katarzyna Jarzębska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziewiarstwo przyciąga ludzi

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 15:02
Zajęcie, które przez lata było postrzegane jako domena seniorek, dziś jest bardzo modne. Haftowanie i dzierganie, bo o nich mowa, wracają do łask.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strefy wolne od dzieci coraz popularniejsze

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 17:33
To może być zaskakujące, ale w czasach, kiedy wszystko otwiera się na rodzinę i to najlepiej wielodzietną, coraz popularniejsze są miejsca, w których małe dzieci są niemile widziane.
rozwiń zwiń