X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prawnik: plotka może być groźna. Dbajmy o dobre imię

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 12:32
Plotka może być groźna, w szczególności kiedy ma walor informacji nieprawdziwych i szkalujących daną osobę. Mecenas Eliza Kuna zwraca uwagę, że w obecnie, w dobie internetu, mediów społecznościowych i telefonów komórkowych rozpowszechnienie nieprawdziwej informacji to kwestia minut.
Audio
  • Należy dbać o ochronę dobrego imienia (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: wavebreakmedia/shutterstock.com

Prawnik przypomina rozpowszechnienie informacji o przedwczesnej śmierci Anny Przybylskiej. - Jeden portal internetowy taką plotkę, niesprawdzoną informację, zamieścił i w ciągu kilkunastu minut wszystkie portale i media społecznościowe tę informację powieliły - wyjaśnia. Dla kogoś i jego rodziny takie przedwczesne uśmiercenie to duża krzywda.

Eliza Kuna zwraca uwagę, że w przypadku osób zaufania publicznego, na przykład sędziów, taka plotka może zadecydować o zawodowej przyszłości.

Mecenas wyjaśnia, jak należy postąpić w przypadku zniesławienia. Podkreśla, że do ochrony dóbr osobistych należy ochrona dobrego imienia. Daje też przykłady, kiedy sprawy o ochronę dóbr osobistych są oddalane.

Czy zniesławienie, pomówienie, oszczerstwo - to w świetle prawa jest to samo? Co dla sądów jest dowodem? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Eliza Kuna (prawnik)

Data emisji: 18.12.2018

Godzina emisji: 9.20

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wypadek przy pracy. Procedura postępowania

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 12:56
Wypadek przy pracy to nagłe zdarzenie mające miejsce podczas wykonywania obowiązków służbowych wywołane z przyczyn niezależnych od pracownika, powodujące uraz, a w wyniku tego uszczerbek na zdrowiu lub śmierć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezastąpiona mediacja

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 16:01
Większość z nas słyszała o mediacji i rozumie ją jako rozmowę mającą na celu dojście do porozumienia. Ważne jest, by pamiętać, że mediacje mogą zastąpić sąd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy pracodawca może nas odwołać z urlopu?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 12:46
Długo czekaliśmy na wolne, zaplanowaliśmy wyjazd i zaczynamy cieszyć się chwilą odpoczynku... kiedy nagle dzwoni szef i każe nam wracać do pracy. 
rozwiń zwiń