Prawnik: plotka może być groźna. Dbajmy o dobre imię

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 12:32
Plotka może być groźna, w szczególności kiedy ma walor informacji nieprawdziwych i szkalujących daną osobę. Mecenas Eliza Kuna zwraca uwagę, że w obecnie, w dobie internetu, mediów społecznościowych i telefonów komórkowych rozpowszechnienie nieprawdziwej informacji to kwestia minut.
Audio
  • Należy dbać o ochronę dobrego imienia (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: wavebreakmedia/shutterstock.com

Prawnik przypomina rozpowszechnienie informacji o przedwczesnej śmierci Anny Przybylskiej. - Jeden portal internetowy taką plotkę, niesprawdzoną informację, zamieścił i w ciągu kilkunastu minut wszystkie portale i media społecznościowe tę informację powieliły - wyjaśnia. Dla kogoś i jego rodziny takie przedwczesne uśmiercenie to duża krzywda.

Eliza Kuna zwraca uwagę, że w przypadku osób zaufania publicznego, na przykład sędziów, taka plotka może zadecydować o zawodowej przyszłości.

Mecenas wyjaśnia, jak należy postąpić w przypadku zniesławienia. Podkreśla, że do ochrony dóbr osobistych należy ochrona dobrego imienia. Daje też przykłady, kiedy sprawy o ochronę dóbr osobistych są oddalane.

Czy zniesławienie, pomówienie, oszczerstwo - to w świetle prawa jest to samo? Co dla sądów jest dowodem? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Eliza Kuna (prawnik)

Data emisji: 18.12.2018

Godzina emisji: 9.20

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wypadek przy pracy. Procedura postępowania

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 12:56
Wypadek przy pracy to nagłe zdarzenie mające miejsce podczas wykonywania obowiązków służbowych wywołane z przyczyn niezależnych od pracownika, powodujące uraz, a w wyniku tego uszczerbek na zdrowiu lub śmierć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezastąpiona mediacja

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 16:01
Większość z nas słyszała o mediacji i rozumie ją jako rozmowę mającą na celu dojście do porozumienia. Ważne jest, by pamiętać, że mediacje mogą zastąpić sąd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy pracodawca może nas odwołać z urlopu?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 12:46
Długo czekaliśmy na wolne, zaplanowaliśmy wyjazd i zaczynamy cieszyć się chwilą odpoczynku... kiedy nagle dzwoni szef i każe nam wracać do pracy. 
rozwiń zwiń