Świąteczne zakupy a ochrona danych osobowych

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 13:51
Robiąc zakupy przez internet nie unikniemy podawania swoich danych. Jak RODO chroni nasze dane osobowe podczas zakupów?
Audio
  • Świąteczne zakupy a ochrona danych osobowych (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / Kaspars Grinvalds

- Jednym z filarów RODO jest zasada minimalizmu. Mówi ona o tym, że ten, który pozyskuje dane powinien robić to tylko w takim zakresie, w jakim są one niezbędne do realizacji określonego celu - mówi w "Czterech porach roku" dr Maciej Kawecki z Ministerstwa Cyfryzacji. - To my musimy egzekwować od przedsiębiorców naszą prywatność - dodaje. Jak? Więcej w nagraniu.

Czy można wyrzucać do śmieci stare wyciągi z banków i stare recepty? Czy kasjerka w sklepie ma prawo pytać nas o kod pocztowy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: dr Maciej Kawecki (dyrektor Departamentu Zarządzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji, koordynator reformy ochrony danych osobowych), mecenas Marcin Serafin (prawnik)

Data emisji: 19.12.2018

Godzina emisji: 9.10

kh

Czytaj także

Jak nie wpaść w świąteczne długi? Rozmowa z ekspertami

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 11:13
Okres przedświąteczny sprzyja zaciąganiu zobowiązań pożyczkowych. Choć Polacy coraz rzetelniej spłacają zobowiązania, nadal ponad dwa miliony osób mają problemy z ich spłatą. W Rządach Pieniądza rozmowa z prof. Zbigniewem Krysiakiem z SGH i Piotrem Jagodzińskim z firmy windykacyjnej Invest Incaso.
rozwiń zwiń