X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak unikać niepotrzebnych emocji, sporów i konfliktów przy świątecznym stole?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 13:33
Na wigilijne spotkanie z rodziną i przyjaciółmi czekamy cały rok. Dlaczego czasem tak się dzieje, że w tym czasie, które chcielibyśmy, żeby był jak najlepszy i najpiękniejszy puszczają nerwy i zamiast sympatycznej kolacji mamy za stołem awanturę.
Audio
  • Jak zapobiegać awanturom przy świątecznym stole (Cztery pory roku/Jedynka)
W rozmowie z gościem Jedynki wyjaśniamy, jak ograniczyć cukier, tłustą śmietanę i masło w potrawach wigilijnych
W rozmowie z gościem Jedynki wyjaśniamy, jak ograniczyć cukier, tłustą śmietanę i masło w potrawach wigilijnychFoto: youngrocky via Foter.com / CC BY-NC-ND

Psycholog tłumaczy to bardzo prosto. - Przygotowania i oczekiwanie trwa dłużej niż konsumpcja samych emocji podczas różnych okoliczności - mówi Ewa Zdunek. Przez dłuższy czas rosną nasze oczekiwania, a samo spotkanie trwa krótko.

Zauważa, że w dzisiejszych czasach ludzie spotykają się rzadziej niż w przeszłości. Życie ma inne tempo, często rodziny są porozrzucane po innych miastach, więc kiedy rodzina się zbiera ma sobie dużo do opowiedzenia.

Z drugiej strony ciężko poruszyć wszystkie tematy, kiedy jest dużo ludzi. Podkreśla, że jest cała lista tematów, których nie powinno się w takich okolicznościach poruszać, takich jak religia, polityka, czy stosunki rodzinne. - A to są ulubione tematy do rozważań, zwłaszcza z kimś, kogo się długo nie widziało - podkreśla psycholog.

Czy można rozładować atmosferę żartem? A jaki jest inny sposób? Jak zachować, jeśli przy stole są osoby o różnych poglądach i przekonaniach? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Ewa Zdunek (psycholog i mediator rodziny)

Data emisji: 21.12.2018

Godzina emisji: 9.14

ag 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na czas wieczerzy telefon chowamy do biurka

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 11:28
Niepokoi już sam fakt, że trzeba o tym mówić. Zasady dobrego wychowania obchodzą nas coraz mniej, a przez to wieczerze wigilijne tracą swój uroczysty charakter. O tym, jak zachować się przy wigilijnym stole mówiła dr Irena Kamińska-Radomska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwierzę to żywe stworzenie a nie prezent

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 14:09
Problem wraca co roku w okresie Bożego Narodzenia. W charakterze prezentu pod choinką nie tylko dzieci, ale i dorośli znajdują pieski, kotki, króliki lub inne zwierzęta. Radość trwa parę dni, a kłopot zaczyna się po świętach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wigilia z cudzoziemcem przy stole

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 15:25
W naszej tradycji jest pozostawienie na wigilijnym stole jednego pustego nakrycia dla zbłąkanego wędrowca. Czy to tylko taki zwyczaj, czy faktycznie jesteśmy skłonni przyjąć obcą osobę na wigilijną kolację?
rozwiń zwiń