X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lekarze chcą nagłośnić skrywany problem

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 14:31
Święta Bożego Narodzenia to kilka dni w roku, kiedy szczególnie ciepło myśli się o najbliższych. Nie na darmo kojarzą się z rodzinna atmosferą. Jednak nie wszystkim.
Audio
  • Powtarzający się problem - rodziny na święta odstawiają seniorów do szpitala (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: rawpixel/pixabay

W szpitalach wzrasta liczba przyjęć osób starszych, chociaż ich stan zdrowia nie wymaga hospitalizacji. Seniorów na oddziałach pozostawiają rodziny, a zjawisko jest na tyle powszechne, że lekarze postanowili przeprowadzić kampanię społeczną pod hasłem "Wspólne święta".

Lekarz Łukasz Jankowski podkreśla, że osoby starsze z wielochorobowością mają wątpliwe powody przyjęcia do szpital, jednak są naginane. - Spotykamy się z uporem rodziny nalegającej, by przyjąć starszą osobę na święta do szpitala, bo przecież może się coś stać, bo przecież ta osoba jest chora na wiele chorób i zawsze może się coś przydarzyć - mówi medyk. I zwraca uwagę, że szpital to nie hotel, ani przechowalnia.

Zdarzają się też odwrotne sytuacje, że rodzina nie chce odebrać wypisywanego seniora. Siłą rzeczy senior musia zostać w szpitalu. Lekarze chcą rozpocząć dyskusję o opiece nad osobami starszymi, zwłaszcza opuszczającymi szpital, bo - ich zdaniem - ta opieka jest niewystarczająca.

W jaki sposób lekarze chcą nagłośnić sprawę? Posłuchaj całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Przygotowała: Małgorzata Głogowska

Goście: Łukasz Jankowski (Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie), Piotr Winciunas (Naczelna Izba Lekarska)

Data emisji: 21.12.2018

Godzina emisji: 11.13

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Senior nie oznacza braku aktywności

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 19:03
Nie ma ścisłej definicji starości. Demografowie i statystycy posługują się jednak pewnymi kryteriami, aby zakwalifikować Polaków do grup wiekowych. A w Polsce jest prawie 12 milionów osób w wieku 55+. Coraz bardziej aktywnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Pałkiewicz wkroczył w ostatnią ćwiartkę życia

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 12:20
Podróżnik był na wszystkich kontynentach. Spłynął Amazonką i wspinał się w Himalajach. Ale wstrząsu doznał kilka miesięcy temu w polskim tramwaju, kiedy młoda dziewczyna chciała ustąpić mu miejsca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reklamy budują negatywny wizerunek osób starszych?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 18:30
Seniorów w Polsce przybywa i za kilka lat to właśnie osoby starsze będą dominującą grupą wiekową. Tymczasem wydawać by się mogło, że jest to grupa postrzegana bardzo stereotypowo. Widać to w reklamach, ofertach sklepów i biur podróży.
rozwiń zwiń