Samotność w tłumie. Zjawisko typowe w dużych miastach

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 12:26
- Jest takie zjawisko jak samotność w tłumie, gdy nie potrafimy otworzyć się i zbudować bliskiej relacji, nawet z tymi, którzy są obok nas - mówiła w audycji psycholog dr Zuzanna Górska-Kanabus.
Audio
  • dr Zuzanna Górska-Kanabus o samotności w mieście (Cztery pory roku/Jedynka)
Czy samotność młodych różni się od samotności seniorów?
Czy samotność młodych różni się od samotności seniorów? Foto: mariaisabel3117/Pixabay

Można odnieść wrażenie, że im więcej ludzi wokół nas, tym poczucie osamotnienia może być bardziej dojmujące. Zjawisko można zauważyć w dużych miastach, gdzie na ulicach i w komunikacji miejskiej otacza nas tłum ludzi, ale nie łączy nas z nimi żadna relacja.

- Nie ważne jest, ilu mamy znajomych, ale jaką mamy z nimi relację, czy potrafimy się przed nimi otworzyć, powiedzieć, co nas boli, a co cieszy – tłumaczyła psycholog.  

Zdaniem dr Zuzanny Górskiej-Kanabus boimy się samotności, bo ona boli, a dotyk, którego nam potrzeba stał się tematem tabu.

Czy relacje internetowe mogą zastąpić relacje twarzą w twarz? Czy samotność młodych różni się od samotności seniorów? Skąd wziął się stereotyp singla z kotami? O tym w nagraniu rozmowy. Zapraszamy do wysłuchania.  

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Goście: dr Zuzanna Górska-Kanabus (psycholog, autorka projektu "Kierunek małżeństwo")

Data emisji: 3.01.2019

Godzina emisji: 11.12

abi/kh

Czytaj także

Storytelling. Jak ciekawie opowiadać?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 12:24
- W każdym z nas jest odrobina strorytellera, czyli opowiadacza. Historie opowiadamy sobie na co dzień - wśród bliskich czy w pracy - mówi w "Piątej porze roku" Aleksandra "BajOla" Rutkowska, storytellerka.
rozwiń zwiń