Wynagrodzenie finansowe pracownika

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 10:56
Po ostatniej burzy wokół zarobków w Narodowym Banku Polskim przyjżymy się, co składa się na wynagrodzenie osoby zatrudnionej na etat oraz jak można ją wyróżniać lub karać.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, im_coco

Oprócz pensji zasadniczej pracownik może dostać premie i nagrody, ale też ponosić kary. Powiemy jakie mogą być wyróżnienia dla pracowników, jakie są kryteria ich przyznawania, zastanowimy się, czy premie uznaniowe powinny być jawne czy nie, za jakie przewinienia pracownik może zostać ukarany, co jest niedopełnieniem obowiązków. naszym gościem będzie radca prawny Agnieszka Bagieńska-Petryka

Za oknem mróz więc będziemy mówić jak chronić akumulator, ale spytamy też, czy niska, a w lecie wysoka temperatura ma wpływ na urządzenia techniczne, np. telefony komórkowe lub tablety i jak zapobiegać utracie danych. Radził będzie Kuba Marcinowicz z radiowa Czwórki.

Przemysława Barbricha ze Związku Banków Polskich spytamy dlaczego ciągle istnieją firmy pożyczkowe, pożyczki chwilówki i ich lichwiarskie oprocentowanie.

***

Do słuchania audycji z cyklu "Cztery pory roku" w poniedziałek (14.01) w godzinach 9 - 12 zaprasza Roman Czejarek.

agCzytaj także

Ile powinna zarabiać niania?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 13:42
- To wszystko zależy od tego w jakim wymiarze godzin chcemy ją zatrudnić – powiedziała Karolina Penconek z portalu Niania.pl i zachęcała, by zatrudniać nianie w oparciu na umowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyberprzestępczość bankowa. Jak się przed nią chronić?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 13:36
Kiedyś zrobienie przelewu, sprawdzenie finansów na koncie, czy zapłacenie za ratę kredytu, wymagało wizyty w banku. Obecnie większość operacji bankowych, możemy wykonać nawet bez użycia komputera. Wystarczy nam jedynie telefon z odpowiednią aplikacją i dostępem do internetu. Czy innowacyjne udogodnienie jest rzeczywiście całkowicie bezpieczne? Jakie pułapki czyhają na użytkowników bankowości elektronicznej?
rozwiń zwiń