Jak zrozumieć rachunki za prąd?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 12:00
- Mówimy rachunek za prąd, a to jest rachunek za energię elektryczną i usługi dystrybucji – mówi Sebastian Ogórek z portalu money.pl. - Opłatę za prąd dzieli się na dwie zasadnicze części, opłatę za przesył i opłatę za samo zużycie prądu – tłumaczy.
Audio
  • Jak zrozumieć rachunki za prąd? (Cztery pory roku / Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: WAYHOME studio/Shutterstock.

- Nie da się zmienić opłaty za przesył, ale możemy zmienić opłatę za samą energię – mówi gość audycji i zaznacza, że pierwszą zasadą jest wybór grupy taryfowej. - Jesteśmy w grupie taryfowej G11, która jest dopisana do gospodarstwa domowego, ale można ją zmieniać - dodaje. 

Ponieważ każdy inaczej korzysta z prądu, dobrze jest wybrać dla siebie najkorzystniejszą cenowo taryfę.

- Tym, których przez cały dzień nie ma w domu i urządzenia pożerające dużo prądu, włączają wieczorem, opłaca się wybrać taką taryfę cenową, która tańszy prąd ma w nocy. Innym opłaca się w ciągu dnia to wyrównać, bo zużywają prąd cały czas – wyjaśnia.

Czy da się uprościć rachunek za prąd? Czym jest URE? Jaką ofertę PGE przygotowało dla Warszawy? Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Sebastian Ogórek (wicenaczelny portalu money.pl)

Data emisji: 15.01.2019

Godzina emisji: 11.11

kwh/ag

 

Czytaj także

Wydajesz 200 zł lub więcej na prąd? Można te wydatki ograniczyć

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 11:58
Jeśli ktoś wydaje duże sumy na opłaty za energię elektryczną to powinien rozważyć zamontowanie własnej elektrowni. Są to panele fotowoltaiczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety na maty, czyli co zachęca panie do uprawiania sportów walki

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 12:13
Karate, aikido, krav maga – sposób na samoobronę? A może na podniesienie adrenaliny? Nasza reporterka sprawdzała, dlaczego kobiety uprawiają sporty walki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poszukiwanie doznań to cecha osobowościowa

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 13:52
Escape roomy, bungee, fly spoty, skoki spadochronowe, ekstremalne zjazdy na nartach czy rowerze. Czy to moda, której ulegają zwłaszcza młodzi ludzie czy normalne zachowanie? Komu potrzebny jest w organizmie taki poziom adrenaliny? O tym w rozmowie z psychologiem.
rozwiń zwiń