X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak co roku wspólnie rozliczamy PIT

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 13:15
W ramach specjalnej akcji programowej "Rozlicz PIT z Jedynką" jak co roku pomagamy podatnikom wywiązać się z obowiązku złożenia deklaracji podatkowej. W audycji mówiliśmy o zmianach w sposobie rozliczania podatku dochodowego i przygotowaniach rocznych deklaracji podatkowych za rok 2018.
Audio
  • Renata Domasiewicz o rozliczeniu podatku PIT (Cztery pory roku/Jedynka)
PIT
PITFoto: REDPIXEL.PL/shutterstock

Podstawowa zmiana, która obowiązuje od tego roku, polega na tym, że za większość podatników PIT wypełnią i udostępnią urzędy skarbowe. - Zeznania będą przygotowane dla tych podatników, którzy rozliczają przychody z tytułu umów o pracę, umów o dzieło, umów zlecenia, bądź dokonali sprzedaży akcji, papierów wartościowych i rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38 – mówiła Renata Domasiewicz z Ministerstwa Finansów.

Usługa automatycznego rozliczenia będzie dostępna od 15 lutego www.podatki.gov.pl. Urzędy skarbowe wyliczą należny podatek na podstawie informacji, jakie dostaną od płatnika, czyli tego, który zatrudnia daną osobę. Zaś płatnicy mają czas na przesłanie dokumentów do końca stycznia. Renata Domasiewicz zapowiedziała, że w przyszłym roku zeznania podatkowe zostaną przygotowane również za osoby prowadzące działalność gospodarczą.

***

W ramach akcji "Rozlicz PIT z Jedynką" w piątek (18.01) od 6.00 do 12.00 można było skonsultować się z ekspertem, który w naszej rozgłośni pełnił dyżur telefoniczny.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Renata Domasiewicz (z-ca dyrektora Departamentu Zarządzania Strategicznego w Ministerstwie Finansów)

Data emisji: 18.01.2019

Godzina emisji: 9.15

abi


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kwaśne soki zabójstwem dla zębów

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 15:22
Niektórzy rodzice uczą dzieci, że o mleczaki nie trzeba dbać, ponieważ te zęby i tak wypadną. Na czym polega niepoprawność takiego podejścia? Wątpliwości rozwiewał stomatolog dr Jakub Dziewit.
rozwiń zwiń